Temperatura procka 102?

Mam Athlona 64 3200. Procek nie jest podkręcony ale jago temparatura w stresie w biosie i Everest wynosi 102 stopnie C i 72 stponie w spoczynku. Wcześniej temperatura wynosiła 50-60 stopni.

Procek testowany programem Stress Prime przez 10 min nie wykazał żadnych błędów mimo temp 102 stopnie

1 Komputer w środky wyczyszczony.

2 Nałożona pasta na procku

3 Buda wentylowana (dwa wiatraki)

4 Sprawdziłem temperature radiatora procka w stresie 30 stopni

Ostatnie modyfikacje w kompie:

1 Wgrany najnowszy bios

2 Dorzucona kość ram 512MB

Dane o kompie:

Athlon64 3200

1GB RAM

GF73000LE

Płyt gł :ECS K8T890-A chipset VIA

zasilacz CODEGEN 400W

Czy ktoś ma/miał bodobny problem i wie o co tu chodzi??

Zdjemij radioator, wyczyśc dokładnie procek, wyczyśc doklądnie radiator, nałuz troszkępasty, najlepiej zaopatrz się w taką w listkach, skręc jeszcze raz - bo może pasta kiepsko przewodzi, ale skoro wszystko jest OK, to może poleciał czujnik temperastury?

bios na to

a palec

dodam że temperatura sprawdzona czujnikiem zewnwtrznym (wiarygodnym)

Nie doczytałem moja wina, wygląda na uszkodzony czujnik.

A co robiłeś?, a przed wgraniem nowszego biosu było dobrze?

Nic nie robiłem. Wgrałem bios bo myślałem, że może to pomoże.

Ciekawe na drugim forum piszą,że może to być zasiłka?? Ja mam:CODEGEN 400W

MOże ktoś miał taki problem z zasilaczem. Albo jak to sprawidzic czy zasilacz jest “kiepski” i szwankuje??

Ale tu nie ma co sprawdzać, zasilacz z najniższej półki i tyle, tylko czekać aż narobi jakiejś kaszany w sprzęcie nim zasilanym.

Codegen :arrow: bomba z opóźnionym zapłonem.

A jak pasta kiepsko przewodzi albo jest słaby kontakt cieplny to procek będzie się gotował a radiator będzie chłodny - jak pisałem sprawdź czy na pewno procek ma zapewnione dobre chłodzenie… jak na pewno jest OK, to czujnik się walnął…

Kolego oszczedź mi stresu nie pytam czy jest dobraej klasy tytlko jak sprawdzić?? Ale już wiem http://ocforum.pl/showthread.php?t=8809

Sprawdziłem jest ok i w spoczynku i w stresie. Wygląda na “uwalony” czujnki.