Temperatura procka DELL D610

Witam

mam problem gdyż przez pół dnia miałem wysoką temperaturę procesora która wynosiła 72 stopnie

nawet po wstawieniu laptopa w stan gotowości na pół godziny żeby trochę ochłoną po włączeniu dalej miał podobną temperature wynoszącą 71 stopni. To juz nawet dysk twardy mająć przed wyłączeniem 42 stopnie po włączeniu miał 31 stopni

i teraz pytanko czy procesor jest aż tak używany pod czas stanu gotowości ze niema możliwości go ochłodzenia ?

co mogło sie stac ze nie jest chłodzony przez wiatrak ?

jak postawie na parapecie koło okna i lekko okno uchylę to po chwili dysk sie ochładza do 30 stopni a procesor bez zmian tyle samo mimo ze zadna aplikacje niejest włączona ktora wymagała by dużego zaangażowania procesora. Używam także podstawki chłodzącej z 3 wiatrakami to zazwyczaj chłodzi dysk gdzies o 3-4 stopnie ale procesora kompletnie niechłodzi

czy temperatura 72 stopnie jest normalną temperaturą w laptopach ?

jak włączam go z rana kiedy to stał przez całą noc ma ok 50 stopni pod czas gdy w pokoju jest z 25 stopni a komputer niejest włączony przez bite 10 godzin nawet z prądu jest odłączany co moze sie stac jak np bedzie chodził z taką temperatura np przez 5 godzin ?


procesor Pentium M 2.0GHZ

1gb ramu

windows XP pro SP2

z Góry dzieki za pomoc :wink:

Krzysiek

Ja sie dolaczam do jego pytania, tez mam ten problem