Temperatura procka...i jak temu zaradzić^^

(Ostriket) #1

która temperatura jest ważniejsza : rdzeni czy procesora?

Everest pokazuje mi temp. procesora 40* a rdzeni po 50* w idle...i nie wiem czy zabierać się z tymi temperaturami do OC na boxowym chłodzeniu :slight_smile:

na razie mam w planach paste AS Ceramique- da ona dużo mniejsze temp na boxie?

z góry dzięki :smiley:

(Ka$$) #2

Z takimi temperaturami to o OC nawet nie maż :wink:

I pasta duzo nie wpływa na obniżenie temperatury

A temperatura rdzenia wpływa na temp. procesora, więc odpowiedź jest jasna

(Ostriket) #3

eee… :frowning:

nie wierzę :slight_smile: przecież nie chodzi mi o jakieś super oc, tylko tak gdzieś do 2.6-2.8…

może niech się inni wypowiedzą… :slight_smile:

(Pawel Ryglicki) #4

50 stopni w idle na rdzeniu chłopie popieram poprzednika zapomnij o oc pomyśl co będzie w lecie ciągłe zwiechy kompa jak podkręcisz

(suchmen) #5

Ja mam core2quad i też koło 48-50 stopni w iddle dla kadego rdzenia.W stresie dochodzi do 72-75 ale mam na myśli 100% obciążenie wszystkich rdzeni.Komputer mimo to chodzi bardzo dobrze.Jak podkręcam z 2.4ghz do 2.8 to chodzi dobrze z tym że wolę tego nie robić aby dłużej cieszyć się procesorem.Niestety tak jest na standardowych coolerach typu box ale dla kogoś kto nie potrzebuje oc to styka

(Noculak Barbara) #6

Koledzy mają rację. 50 stopni w idle znaczy - zapomnij o jakimkolwiek oc.

(Ostriket) #7

i sama zmiana pasty ani troche nie pomoże?

tak więc jakie tanie,małe chłodzenie byście mi mogli polecić? :slight_smile:

mówiąc małe nie mam na myśli jakiegoś karakoruma…jak najtańsze i takie żebym mógł samemu założyć bez żadnych problemów :smiley:

tj. wyjmowanie płyty itp. :slight_smile:

Dodane 31.05.2009 (N) 21:06

edit: apropo ceny to jak najtańsze czyli tak do 100zł:)

(Adalbert) #8

Zmiana pasty może pomóc, szczególnie jak masz założoną domyślną Boxową i już kilka lat leży.

Tak czy siak musisz ją kupić (ja polecam Arctic Cooling MX-2), załóż i zobacz jakie temperatury na rdzeniach są w stresie, wtedy się zastanowisz, czy potrzeba alternatywnego chłodzenia.

(Ka$$) #9

Scythe Katana 2 - mały nie jest, ale do 100 zł (kosztuje ok. 90zł) to chyba najbardziej opłacalne

(Ostriket) #10

a może opłaca mi się dokupić jakieś 2 wentylatory 80mm np. Noiseblocker?

na pewno wyjdzie taniej niż chłodzenie :smiley:

(Pawel Ryglicki) #11

Ale za ro jakościowo nie opłacalnie zmniejszysz temp o jakies 2-3 stopnie a cooler o jakieś 15

(Adalbert) #12

To zależy, ale dobre chłodzenie budy może więcej niż 2-3 stopnie. Co nie oznacza, że lepszym wyjściem jest dobrze wentylowana obudowa niż porządny cooler na procesorze.

(Hajpergti) #13

Dobra pasta (np. CLP) to różnica w stosunku do boxowej jest kosmiczna. Przecież na intelowskim boxie jest twardy glut, który często zasycha zanim założy się chłodzenie na procka. CLP (Coolaboratory Liquid Pro) jest wydajniejsza od AS5 o jakieś 4-5C, co dopiero mówić o glucie.

Lepsze chłodzenie, lepsza pasta + wentylacja obudowy i jeśli procek niekręcony to o 15C powinieneś na miękko zbić.