Temperatura procka...i jak temu zaradzić^^

która temperatura jest ważniejsza : rdzeni czy procesora?

Everest pokazuje mi temp. procesora 40* a rdzeni po 50* w idle…i nie wiem czy zabierać się z tymi temperaturami do OC na boxowym chłodzeniu :slight_smile:

na razie mam w planach paste AS Ceramique- da ona dużo mniejsze temp na boxie?

z góry dzięki :smiley:

Z takimi temperaturami to o OC nawet nie maż :wink:

I pasta duzo nie wpływa na obniżenie temperatury

A temperatura rdzenia wpływa na temp. procesora, więc odpowiedź jest jasna

eee… :frowning:

nie wierzę :slight_smile: przecież nie chodzi mi o jakieś super oc, tylko tak gdzieś do 2.6-2.8…

może niech się inni wypowiedzą… :slight_smile:

50 stopni w idle na rdzeniu chłopie popieram poprzednika zapomnij o oc pomyśl co będzie w lecie ciągłe zwiechy kompa jak podkręcisz

Ja mam core2quad i też koło 48-50 stopni w iddle dla kadego rdzenia.W stresie dochodzi do 72-75 ale mam na myśli 100% obciążenie wszystkich rdzeni.Komputer mimo to chodzi bardzo dobrze.Jak podkręcam z 2.4ghz do 2.8 to chodzi dobrze z tym że wolę tego nie robić aby dłużej cieszyć się procesorem.Niestety tak jest na standardowych coolerach typu box ale dla kogoś kto nie potrzebuje oc to styka

Koledzy mają rację. 50 stopni w idle znaczy - zapomnij o jakimkolwiek oc.

i sama zmiana pasty ani troche nie pomoże?

tak więc jakie tanie,małe chłodzenie byście mi mogli polecić? :slight_smile:

mówiąc małe nie mam na myśli jakiegoś karakoruma…jak najtańsze i takie żebym mógł samemu założyć bez żadnych problemów :smiley:

tj. wyjmowanie płyty itp. :slight_smile:

Dodane 31.05.2009 (N) 21:06

edit: apropo ceny to jak najtańsze czyli tak do 100zł:)

Zmiana pasty może pomóc, szczególnie jak masz założoną domyślną Boxową i już kilka lat leży.

Tak czy siak musisz ją kupić (ja polecam Arctic Cooling MX-2), załóż i zobacz jakie temperatury na rdzeniach są w stresie, wtedy się zastanowisz, czy potrzeba alternatywnego chłodzenia.

Scythe Katana 2 - mały nie jest, ale do 100 zł (kosztuje ok. 90zł) to chyba najbardziej opłacalne

a może opłaca mi się dokupić jakieś 2 wentylatory 80mm np. Noiseblocker?

na pewno wyjdzie taniej niż chłodzenie :smiley:

Ale za ro jakościowo nie opłacalnie zmniejszysz temp o jakies 2-3 stopnie a cooler o jakieś 15

To zależy, ale dobre chłodzenie budy może więcej niż 2-3 stopnie. Co nie oznacza, że lepszym wyjściem jest dobrze wentylowana obudowa niż porządny cooler na procesorze.

Dobra pasta (np. CLP) to różnica w stosunku do boxowej jest kosmiczna. Przecież na intelowskim boxie jest twardy glut, który często zasycha zanim założy się chłodzenie na procka. CLP (Coolaboratory Liquid Pro) jest wydajniejsza od AS5 o jakieś 4-5C, co dopiero mówić o glucie.

Lepsze chłodzenie, lepsza pasta + wentylacja obudowy i jeśli procek niekręcony to o 15C powinieneś na miękko zbić.