Temperatura q6600-pomóżcie


(suchmen) #1

Witam.Mam quada q6600 od jakiegoś czasu z taktowaniem 4 rdzeni po 2.40ghz.mam do tego 2gb ramu 667mhz.teraz takie pytanie-jakie napięcie wiatraczków i procesora nastawić aby procek się tak nie grzał? przeciętna temperatura to 50-55 stopni każdego rdzenia podczas normalnej pracy windowsa a w stresie sięga 78 stopni niemal każdy rdzeń(testowane programem).pomóżcie mi w ustawieniach biosu aby procek tak się nie grzał.wiem,że do 100 stopni ma zakres więc nawet te 80 stopni go nie spali ale jednak wolałbym mieć mniejsza temperaturę.dziękuję


(system) #2

Jeżeli masz trochę kasy, to proponuje zmienić chłodzenie, z boxowego na jakieś porządniejsze.. :stuck_out_tongue: - poczytaj to http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3838 :wink:. Pozdro.


(Michal Kolatek) #3

Jakie masz chłodzenie, i pastę na procu? Jeśli standardowe to zmień ma początek pastę np na Arctic MX2, lub Silver 2 ~15 zł.

Masz dodatkowe wentylatory w obudowie?

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2034

Jaki masz zasilacz?

Kable w obudowie są pospinane, poukładane tak żeby nie blokowały przepływu powietrza?

Zobacz jaką masz rev procesora > program CPU-Z.


(suchmen) #4

nie wiem jaka to pasta-standardowa;d wentylatory mam tylko 2-na procek i kartę grafiki.zasilacz chyba 400-450 wat nie wiem jakies firmy;d nie zaglądam do obudowy bowiem to sprzęt na gwarancji.dziwne jest tylko to że obudowa jest zimna zawsze tego komputera,czuć wylatujące swobodnie powietrze które jest letnio chłodne...dziwne a procek ma stopkę g0


(Michal Kolatek) #5

Lepiej żebyś wiedział, Quad się grzeje bo sporo pobiera, przy kiepskim zasilaczu długiego życia nie wróże, prędzej czy później coś się spali, a takie usterki nie podlegają gwar.

Zobacz czy masz miejsca na dodatkowe wentylatory w obudowie, a pastę zmień jeśli to standardowa.

Masz plomby na obudowie? Otwierając nie da się czegoś zepsuć, chyba że otwierasz łomem :wink:


(suchmen) #6

poradziłem sobie-w biosie było ustawione-fan control na intel pst czy jakoś tak oraz fan smart control na pvm a teraz przestawiłem to na auto-ioba ustawienia i uruchomiłem ponownie.co si stało ano wiatraczki kręca się szybciej-jeden o prawie 50% a drugi o jakieś 25% i temperatura znacznie spadła-teraz czuj zimno:))) z tym że wiatrczki lekko brzęczą ale i tak cicho:) i same się kontrolują a nie jak poprzednio-jak było za gorąco to i tak wiatraki kręciły się ze stałą prędkością-no i gitara:) noo teraz mam 40-45 stopni na rdzeniach jak robię podstawowe zadania:) to już nie 50-55:)