Temperatura radiatora


(Kozza) #1

Kupiłem właśnie radiator Zalmana na GF 4MX440SE po zamontowaniu odpaliłem grę Worms 4 Mayhem radiator po 5 min parzył. Wyłączyłem kompana 15 min,teraz nie gram, sam windows i radiator jest ciepły. Czy pasta musi przyschnąć czyh jak i czy temperatura się ustabilizuje ?? jaka jest prawidłowa temperatura ?? co mogę zrobić by go ew schłodzić ?? Jak myślicie ?? Pomocy !!

Radiator: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10021


(McDracullo) #2

Pasta dopiero po kilkunastu godzinach pracy działa na 100% swoich możliwości - musi się wygrzać.

założyć wiatrak, poprawić przepływ powietrza w obudowie (m.in. uporządkować kable w obudowie).


(Members92) #3

Postaraj sie o lepszy przepływ powietrza w budze i postaraj sie o jakis nawiew na karte graficzna to powinno pomoc.A propo pasty termoprzewodzacej to jaka paste dałeś ?? bo z tego co wiem to pasta musi sie troche wygrzać.


(Kozza) #4

pastę dałem tę co w zestawie była. A kupiłem jeszcze przy okazji wentyla do obudowy, może jest jakiś domowy sposób aby przytwierdzić taki wentyl do mojego radiatora, żeby był nawiew :slight_smile: ( Revoltec AirGuard 80 mm )


(McDracullo) #5

Jaka to? Bo w podanym przez Ciebie linku nie ma mowy o jakiejś paście.

Wyczyściłeś GPU po poprzedniej paście?


(enjoypoznan) #6

Skoro radiator jest gorący i nie idzie go utrzymac to przewodnośc cieplna między GPU a radiatorem jest dobra :wink: Tylko polepszenie przepływu powietrza może pomóc. Kolega mial ten sam problem i dopiero jak zalozył wentyl na radiator( przedtem miał chłodzenie pasywne) to pomogło. Z linku widze że ten radiatorek jest mały i może nie dawac rady :? Jedynie to założyc jakis wentylator.


(Kozza) #7

Oczywiście wyczyściłem ale jaki wentyl założyć na ten radiator ?? Z resztą to nie jakiś demon wydajności żeby radiator był za mały :slight_smile:


(enjoypoznan) #8

Tak ale masz napisane że zastosowanie to chipsety płyt głównych. Jeżeli chcesz pozostac przy tym radiatorze to wentyl który trzeba zamocowac domowym sposobem. 40-tka powinna pomóc http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18436

Coś w tym stylu.


(Michal Kolatek) #9

Zalman daje do każdego chłodzenia silikon, lepiej położyć coś lepszego od silikonu np Arctic Silver 5.

Lepiej zaopatrzyć się w wiertarkę kawałek blachy i zrobić mocowanie do wentyla 80/92mm, 40mm mało przepompuje i będzie wyć.


(Adzik007) #10

ja po graniu w feara mam ok 90 stopni na karcie graficznej XD 7600 chłodzona pasywnie ~~ Ja osobiscie preferuje cisze nad chlodem wiec mi to nie przeszkadza :slight_smile:


(enjoypoznan) #11

Zgadza się. Dlatego ja zaopatrzyłem się w panel Aerogate :wink: Jednak jestem zwolennikiem wiatraczków. Niech chodzi wolno(nieslyszalnie) ale zawsze poprawia to bardzo przepływ powietrza.


(Wigrus1) #12

weź człowieku skończ powtarzać słowa poprzedników, bardzo wniosłe wypowiedzi wprowadzasz, nie ma co ;/

zrób tak jak Tobi pisze, do tego kup

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13501ten wentyl, a nie zaszkodzi jak kupisz 2, jeden dasz na grafę drugi na tył budy :slight_smile: