Temperatura SSD rekordowa!

To że odległość Plancka to około 10exp-33 m to wiedziałem ale żeby dyski SSD miały powyżej 141 bilionów stopni to niespodzianka :grinning:
Czy to może mieć wpływ na żywotność? Ile taki dysk powinien popracować 3, 4 lata? :nauseated_face:

Taka temperatura to chyba zadowalałaby tych od tokamaków (50-100 milionów stopni Celsjusza/Kelwina).

Tak więc to jest błąd odczytu jak dysk nie wypalił dziury aż pod fundamenty albo głębiej.


Acronis chyba nie produkuje dysków to odczyt dobrze jest zweryfikować aplikacją producenta lub choćby Crystal Disk Info.

Powiedziałbym, że tam zachodzi jakaś fuzja termojądrowa, ale temperatura bliższa jest raczej początku wszechświata w wielkim wybuchu :joy:

A tak serio to sprawdź odczyt w innym programie, np. gsmartcontrol, ale często dyski błędnie podają ten parametr.


ps.
@krystian3w Zaszło u nas jakieś myślenie synchroniczne :joy:

1 polubienie

Aż internet mi zamulił, info o sprawdzeniu w innej apce wysłałem, edytując post w nowej karcie.

A o tokamakach chyba było ostatnio w “Nauka, to lubię”.

I tu niespodzianka poniżej wskaznik temperatury zdalnej w moim czajniku na kawkę 99C :grinning:

Pamiętam, jak kiedyś miałem badziewną kartę GT 710 z chłodzeniem pasywnym. Osiągała 92 stopnie :laughing:

Dwa takie dyski i nie musisz montować pompy ciepła. W domu 25 st. C. i wystarczy.

Jestes pewien, że Chińczyk nie wrzucił do środka trochę towaru, który mu został z budowy “sztucznego słońca”? :wink:

Chiny uruchomiły reaktor fuzji jądrowej. “Sztuczne Słońce” gorętsze niż prawdziwe (gazeta.pl)