Temperatura tolerwana HD4850

Witam,

jestem posiadaczem Karty graficznej ASUS Radeon 4850 Glaciator. Chciałbym zapytać o tolerancje temperatur w jakich karta ta może pracować. Szperając trochę w Internecie dowiedziałem się, że mogą one pracować w temperaturze nawet 90-100 stopni. Czy to prawda? Trochę się martwię ponieważ moja karta podczas grania w wymagające gry 3d rozgrzewa sie do ok. 100 stopni (a dokładniej to wskaźnik Temp MemIO w programie GPU-Z). Proszę o wyjaśnienia.

Teoretycznie to 110 stopni. ATI sie grzeją ale te 100 stopni to za dużo. Ale to nie jest za mocna karta jak na karte do gier. Jeżeli masz w komputerze takie zaślempi na wolne sloty to je powyjmuj, możesz tez włożyć dodatkowy wentylator wyciagowy bo może być zły obieg powietrza i cieple powietrze z procesora ją dodatkowo ogrzewa.

Czy według Ciebie jest to juz słaba karta?

Jak do tej pory wszystkie nowości, które kupiłem 1680x1050 wszystko na max działa bez problemów.

karta nie jest jakaś słaba ale przeciętna raczej. Co do temperatury to 100 stopni podczas grania to trochę za dużo-jak by było do 90 to jeszcze by było ok. Moja ma 65 stopni w spoczynku i max 85 stopni w stresie

No sorry ale ATI to sa grzalki, do tego jej moc jest nie wykorzystana poprzez zle stery oraz ‘’ puste’’ SPu ktorych ati ma setki, wystarczy porownac ati 4850 z zwyklym Ge Force 9800, geforce bije wydajnoscia ati pomimo teoretycznie slabszej architektury, z tym ze nvidia SP sa prawdziwe.

Nie chodzi o to że jest juz słaba. To jest karta porównywalna z GeForce 8800 GT i nie o to chodzi co na niej pójdzie tylko jakie sa efekty. Nihon napisal dobrze. Na tej karcie nie bedziesz maial takich efektów graficznych jak na GeForce 9800. Widac to szczególnie w grach przy odwzorowaniu cieni , wody lub płonacego ognia. A w szczególności jak grasz na monitorze 20 lub 22 cale i siedzisz od niego na 1 metr odleglości.

Czyli wnioskując Nvidia robi lepsze karty od Ati jeśli porownywać ze sobą modele z tej samej półki cenowej?

jeszcze jedno pytanie czy wszystkie modele 4850 nie mają chłodzenia na sekcji zasilania? Jeśli tak to jak producent mógł to przeoczyć?

Hehehehe,

FUNBOJ’e Nvidii nie dają za wygraną :slight_smile: