Temperatura tolerwana HD4850


(Palmereldritch1) #1

Witam,

jestem posiadaczem Karty graficznej ASUS Radeon 4850 Glaciator. Chciałbym zapytać o tolerancje temperatur w jakich karta ta może pracować. Szperając trochę w Internecie dowiedziałem się, że mogą one pracować w temperaturze nawet 90-100 stopni. Czy to prawda? Trochę się martwię ponieważ moja karta podczas grania w wymagające gry 3d rozgrzewa sie do ok. 100 stopni (a dokładniej to wskaźnik Temp MemIO w programie GPU-Z). Proszę o wyjaśnienia.


(darek0107) #2

Teoretycznie to 110 stopni. ATI sie grzeją ale te 100 stopni to za dużo. Ale to nie jest za mocna karta jak na karte do gier. Jeżeli masz w komputerze takie zaślempi na wolne sloty to je powyjmuj, możesz tez włożyć dodatkowy wentylator wyciagowy bo może być zły obieg powietrza i cieple powietrze z procesora ją dodatkowo ogrzewa.


(Palmereldritch1) #3

Czy według Ciebie jest to juz słaba karta?

Jak do tej pory wszystkie nowości, które kupiłem 1680x1050 wszystko na max działa bez problemów.


(suchmen) #4

karta nie jest jakaś słaba ale przeciętna raczej. Co do temperatury to 100 stopni podczas grania to trochę za dużo-jak by było do 90 to jeszcze by było ok. Moja ma 65 stopni w spoczynku i max 85 stopni w stresie


(Tokyoball) #5

No sorry ale ATI to sa grzalki, do tego jej moc jest nie wykorzystana poprzez zle stery oraz '' puste'' SPu ktorych ati ma setki, wystarczy porownac ati 4850 z zwyklym Ge Force 9800, geforce bije wydajnoscia ati pomimo teoretycznie slabszej architektury, z tym ze nvidia SP sa prawdziwe.


(darek0107) #6

Nie chodzi o to że jest juz słaba. To jest karta porównywalna z GeForce 8800 GT i nie o to chodzi co na niej pójdzie tylko jakie sa efekty. Nihon napisal dobrze. Na tej karcie nie bedziesz maial takich efektów graficznych jak na GeForce 9800. Widac to szczególnie w grach przy odwzorowaniu cieni , wody lub płonacego ognia. A w szczególności jak grasz na monitorze 20 lub 22 cale i siedzisz od niego na 1 metr odleglości.


(Palmereldritch1) #7

Czyli wnioskując Nvidia robi lepsze karty od Ati jeśli porownywać ze sobą modele z tej samej półki cenowej?

jeszcze jedno pytanie czy wszystkie modele 4850 nie mają chłodzenia na sekcji zasilania? Jeśli tak to jak producent mógł to przeoczyć?


(Jsq Spam) #8

Hehehehe,

FUNBOJ'e Nvidii nie dają za wygraną :slight_smile: