Temperatura w radku 9600XT

witam. mam karte graf. jak powyzej napisałem. w spoczynku temp wynosi 40 stopni, przy benchmarkowaniu przez Ati Tray Tools (próbowałem kręcic, ale temperatury mnie odstraszyły) do szło do 60 stopni i pewnie poszło by jeszcze wyżej, gdybym nie zakończył bencha. Chłodzenie standardowe - zanim zaczne OC powinienem je wymienic?

P.S. zaobserowałem natomiast dziwne zjawisko…gdy właczam bencha wentylator (nie wiem który ale chyba od grafy) zwalnia obroty :expressionless: czym to może by spowodowane?

Nie jest tak źle - jak masz wskaźnik temperatury graficzny i jak jest na zielonym (dopuszczalnym) to gra.Ale pamiętaj podstawa to dobry cooler i dobra pasta na GPU.

Który i jak to sprawdziłeś.

Ale jaka to była temp.? Rdzenia czy pamięci? Jaką masz firmę karty?

temp rdzenia…pamięci wynosiła mniej niż 50 stopni… podkręciłem dzisiaj o 20 MHz rdzeń i pamięć i juz wyskoczyły artefakty ;/ chyba bez dobrego coolera sie nie obejdzie niestety ;/ firma karty to Sapphire :slight_smile:

udało mi sie podkręcić rdzeń na 525 MHz a pamięć na 326 MHz (czyli 650 :D) na standardowym chłodzeniu… i w związku z tym moje pytanie, czy pamięć da sie podkręcić mocniej niż rdzeń? tzn czy dałbym rade wyciągnąć z 700 po zmianie chłodzenia? bo w catalyst mi wyświetla, że rdzeń moge jeszcze o jakies 2 MHz podkręcic, a potem juz sie faktycznie pojawiają artefakty… no więc…da sie mocniej podkręcić czy nie? :smiley: