Temperatura w SpeedFan'ie. Czego dotyczy?

Witam. Mam problem. złożyłem nowego kompa i jedna z temperatur wynosi aż 80 stopni w speed fanie … czego ona moze dotyczyć?

Zapisana jest jako temp3 i ciągle wynosi 80 :confused:

skoku8 , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

pomiar-temperatur-t88838.html

Musisz sprawdzić chłodzenie proca, ale jak się nie zmienia nie zależnie od obciążenia kompa to może masz uszkodzony czujnik.

Jest opcja że przez tą temperaturę gry się tną? Bo włączyłem Mafię II i chwilę chodzi ładnie i nagle siekanka :confused: A na takim kompie powinna iść na full wg mnie.

Config:

Proc: Phenom X6 1055T (6x2.8ghz(3.3 turbo))

Grafa:Radeon 4850 1Gb 256bit

Ram: 4gb (2x2) DDR3

Płyta: Gigabyte Ma770T-UD3

Zasilacz: Corsair 450 w

Dysk: WD Green 500gb 32mb

Windows 7 Ultimate x64

No i chyba wszystko . Co może być powodem tej siekanki ?

Wg tego tematu o temperaturach wychodzi na to że to 80 stopni dotyczy proca :frowning: No i teraz pytanie dlaczego ?

Edit2: Uruchomiłem ponownie kompa i odrazu włączyłem SpeedFana temperatura wynosiła 79 a później 80 stopni. Coś mi się wydaje że wiatrak dołączony do proca nie daje rady bo jest mały ;/

Wolny dysk, greeny nadają się na magazyny danych lub do dysków zew.

Stale masz 80 czy rośnie? Co pokazują inne programy, np coretemp, siw, everest ultimate.

W Core Temp mam :

CPU #0: 26

Dodane 28.09.2010 (Wt) 11:01

Zauważyłem że ten radiator co jest na płycie głównej strasznie luźny jest… to może być jego wina ?

Dodane 28.09.2010 (Wt) 11:08

SIW Pokazuje te 80 stopni przy TMPIN2. Co to jest ?

Jak się buja na boki to normalne, chłodzenia chipsetów są zwykle na dwóch kołkach ze sprężynami a taki montaż musi się bujać, gorzej jak by odstawał.

Chipset, proc będzie oddzielnie opisany, pewnie przekłamanie czujnika/prog, pobierz program producenta płyty Easy Tune pokaże temp proca i chipsetu (opis pewnie system lub NB) bez przekłamań np u mnie większość programów pokazuje że na procu mam 45 st, w prog od MSI Dual Core Center proc ma 30-32 st co w co mogę uwierzyć mając dobre chłodzenie.

Ok właśnie instaluje Easy Tune ale ten radiator od chipsetu faktycznie jest prawie gorący

Dodane 28.09.2010 (Wt) 12:53

No i temperatury są ok ale czemu tak ten radiator się grzeje ?

Radiator się grzeje bo odprowadza ciepło, czyli spełnia swoje zadanie. Możesz zamontować na nim mały wiatraczek o ile masz taką możliwość.

najlepiej chyba jest sobie ustawic we wlasciwosciach speedfana co ma pokazywac: speedfan3.th.gif

bo moze masz zly obieg powietrza w obudowie lub jego brak? :roll: