Temperatura

Mam prośbę chce aby ktoś powiedział czy temperatury mojego kompa są dobre http://yfrog.com/jybeztytuufkp gdy gram w jakaś grę temp procka skacze nawet do 60 stopni a GPU do 90 paru. Czy z moim kompem jest coś nie tak co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy taka temperatura jest spowodowana wysoką temperatura otoczenie? mam kartę graficzna Ge Force 9600 GT procka Intel Dual Core .

Z góry dziękuje za szybka i treściwą opowiedz.

Procek raczej OK, ale z GPU jest coś nie tak. Jakiej firmy jest ta karta? Jeśli ma jeszcze gwarancję, a Ty nic nie kombinowałeś przy niej to spróbowałbym oddać na serwis.

Możesz też zdjąć jedno skrzydło obudowy, będzie lepszy przepływ powietrza! A jak nie to oddaj na gwarancje może jest uszkodzona.

Jakie masz chłodzenie na karcie grafiki ? pasywne czy aktywne ? - tzn.sam radiator czy wiatrak z radiatorem ?

wydaje mi się ze sam wiatrak, karta to nvidia geforce 9600 gt

Ok, mam prośbę ,wiem ,że mogę być namolny ale to bardzo ważne ,zdejmij bok obudowy ,zobacz i odpisz.Muszę mieć pewność .

P.S - jeżeli to Twoja karta http://www.nvidia.pl/object/product_gef … gt_pl.html - to masz tam zakres temperatur …łapie się w górnej tolerancji …proponuje założenie dodatkowego 120mm. wiatraka . To rozwiąże Twoje problemy.

temperatura w pomieszczeniu, w którym jest komputer wynosi 31 stopni czy to może być przyczyna takiego nagrzania sprzętu a czy może to być spowodowane nagromadzeniem się kurzu w obudowie, która ostatnio była czyszczona rok temu?

Kurz to bardzo ważna uwaga…Nagromadzony i zbity miedzy ściankami radiatora jest niczym innym jak izolatorem utrudniającym oddawanie ciepła do otoczenia.Proponuję oczyścić kompa z kurzu , i założyć wentylator o którym wspominałem wcześniej.

a ta operacje mogę wykonać sam czy lepiej dać komputer komuś kto się na tym zna? i czy dopóki ta osoba nie weźmie kompa to mogę normalnie grac w gry przy których temp GPU wynosi ponad 90 stopni czy lepiej nie ryzykować?

Temperatura upalna przyczynia się w znacznym stopniu do przegrzewania się komponentów. Wiem, bo wystarczyło żeby temperatura z 25 do 30 podskoczyła i by zanikł wiatr a podzespoły znacznie zwiększyły swoje ciepło. Polecam ustawić wiatrak/mały wiatraczek z pół metra od obudowy, tak by wiał w “dziury wlotowe powietrza w obudowie”. Mi pomogło. Aha, kolejna sprawa to taka, że komp nie powinien znajdować się we “wnęce” np. w regale czy innym “meblu”, gdyż to powoduje złą cyrkulację powietrza i przekłada się na “duszenie kompa”

Pierwsze co, to trzeba odkurzyć kompa, zwłaszcza kartę graficzną. Najlepiej ją wymontować z komputera.

Ogólnie to 9600gt się podobno strasznie grzeje tak btw

asd132 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif