Temperatury AIDA 64 vs MSI Afterburner. Komu wierzyć?

Witam,

Podkręcałem ostatnio FX 8320 na Macho rev B, jednak procesor osiągał temperatury powodujące zamknięcie systemu podczas grania. Podejrzewam również, że samo chłodzenie od Thermalright jest jakby uszkodzone:

Czy te wgniecenia na heatpip’ach świadczą o uszkodzeniu ?

Wracając do tematu. Postanowiłem przenieść się na nowe chłodzenie tj. Be Quiet Dark Rock Pro 3. Tutaj widoczna zmiana bez problemu mogłem podkręcić procesor do symbolicznego 4.2 GHz. Co w przypadku starego chłodzenia powodowało alerty temperatur a w konsekwencji samoistne wyłączenie się komputera.

Jednak mam pewien dylemat ponieważ MSI Afterburner ukazuje mi temperaturę CPU podczas grania niższą aniżeli Aida 64 Eninger.

ADIDA 64

Zasadnicze pytanie. Komu powinienem wierzyć, kto jest bardziej wiarygodny AIDA 64 czy MSI Afterburner ?

Pytanie 2

Od lat używam pasty termoprzewodzącej Artic Cooling MX 2. Jednak nie jestem zadowolony z jej wyników. Czy są dostępne jakieś alternatywy dające zaoszczędzić te kilka stopni ?

Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam, dobranoc :slight_smile:

Nie ma wiarygodnego źródła, mi na procku AMD pokazuje temperatury o jakie 30 stopni niższe niż faktycznie (tak podejrzewam) bo w spoczynku pokazuje zero stopni…

1 polubienie

Ok. Dzięki za info.

Co z chłodzeniem na zdjęciu pierwszym, oraz co z pastą MX2 zmieniać, zostawić?

To nie uszkodzenie, nie ma sensu zmieniać, w chłodzeniu tylko wiatrak się zużywa nie licząc pasty.

Zdecydowanie był sens zmieniać Macho nie dawał sobie rady z FX’em po OC. Dark Rock Pro 3 już tak. Ale dobrze, będę miał możliwość odsprzedaży tego chłodzenia.

Co do pasty wg testów morele net Grizzly daje 6 stopni różnicy.