Temperatury CPU po OC

Witam,

podkręciłem 4690K na ASUS Z-97 PRO GAMER do 4.6 GHz na Core Voltage 1.310, Cache na 4.0 przy Cache Voltage 1.150. Raczej pełna stabilność. Bez podkręcenia cache przy 4.6 i 1.300 po 10 minutach BSOD’y.

Na 4.7 potrzebował 1.350 ale temperatury były nie do zniesienia na Fera 2 (2 wentylatory). Może kiedyś jak zmienię na wodne z czystej ciekawości to się pokuszę o 4.8.

 

Jak na screenach wygląda od 10 minut po maksymalnych skokach temperatur już większych skoków nie odnotowałem. Odpaliłem GTA V użycie 80% temperatury 70-80*.

Pytanie bez problemu mogę na takiej konfiguracji śmigać? Czytałem że 90* to max przy jakim powinny 1150 chodzić po OC. Bardzo żadko renderuje, przeważnie gram w gry.

 

Sic! Typowy objaw na ostatnich Catalystach, u mnie “bzdury” pokazuje - np. Overclock 208% - Aida64 - przy takim przetaktowaniu wysałdziłbym płytę główną.

Wydajność masz dobrą czy czekasz na cuda? Odpuść sobie, te sprzęty tak mają (chyba - u mnie to norma i nie wiem co zrobiłem :slight_smile: )

Masz szynę danych na 100Mhz, czyli dobrze. Wysoko taktowana karta graficzna, też dobrze :slight_smile: Na Twoim miejscu, jeżeli system działa stabilnie, nie przejmowałbym się… Pozdrawiam świątecznie!