Temperatury, czy są właściwe?

Witam,

Mój laptop Samsung R530 ma już 7 lat i nigdy nie wymieniałem żadnych past termozgrzewalnych ani taśm. Czyściłem go tylko z kurzu. Ostatnio pobrałem program do sprawdzenia jego temperatur ale nie znam się na tym i chciałem się zapytać o zdanie specjalistów. Mógłby ktoś mi zinterpretować czy temperatury nie są za wysokie itd…?? Poniżej załączam zdjęcia.

Są OK. Jakoś bardziej buczy ostatnio, że się pytasz? Wiesza się? Coś się topi :wink: ?

Mam takie wrażenie jakby wentylator zaczął trochę szybciej chodzić.

Przy jakich czynnościach wykonywany był pomiar temperatury?

Sprawdź temperatury programem Speccy. Jeśli są w porządku wyświetla się kolor zielony, a jeśli źle czerwony. Program w języku polskim…

Tylko przeglądarka internetowa była otworzona. A tak to to nic nie robiłem.

Wrzucam kilka zdjęć z tego programu. Możecie sprawdzić czy jest dobrze czy źle?

1![2|666x500]

3

Jeżeli oglądane były filmy np. na YouTube i otwartych było sporo zakładek, to temperatura jest znośna, ale jeżeli to było tylko “zwyczajne” odwiedzanie stron, temperatura skacze trochę zbyt wysoko. Biorąc pod uwagę, że pasta nigdy nie była wymieniana, a sam sprzęt ma 7 lat, należałoby to zrobić, gdyż przy bardziej wymagających czynnościach temperatura będzie jeszcze wyższa. Tragedii jednak nie ma :slight_smile:

Wymienię pastę na Gelid GC-Extreme. A podobno wymienia się też jakieś termoprzewody? je też wymienić?

Jest przyzwoicie, ale najwyższa pora wykonać profesjonalną konserwację laptopa. To koszt 100-120 zł, ale warto.

To jest pasta termoprzewodząca. Tylko ją należy wymienić :wink: