Temperatury dla Radeona x800 GTO

Mam kartę Sapphire Radeon x800 GTO. Nie jest podkręcana. Temperatura procesora graficznego w spoczynku wynosi gdzieś tak 45-48 stopni, a przy dłuższym graniu waha się między 66-71 stopni. Czy to bezpieczne temperatury dla mojej karty, czy musze zadbać o dodatkowe chlodzenie? Jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura dla tej karty? Pytam, bo mam dość niefortunną obudowę i w okolicach karty graficznej nie ma zbyt dobrego obiegu powietrza.

P.S. Żeby nie było - używałem szukajki i znalazlem tylko topic o temperaturze dla GF6600 GT.

Aha, zapomniałbym, słyszałem, że niekiedy na x800 GTO możliwe jest odblokowanie pozostałych 4 potoków randerujących. Wie ktoś jak to zrobić?

Dobrze jest gdy temperatura nie przekracza 50 do 60 stopni.

Czym niżej tym lepiej.

Jeśli masz wskaźnik graficzny temperatury w sterowniku ATI/innym programie, to jak jest zielony to raczej gra.

Jak wchodzi w zakres czerwony poprawić chłodzenie(dobra pasta,mocniejszy cooler lub poprawić chłodzenie w budzie) - ale programy są niedokładne,obserwuj kompa jak się nie resetuje,nie zawiesza,nie masz artefaktów to raczej gra.

Warto zainstalować wentylatory w budzie z przodu ma wtłaczać powietrze do budy, z tyłu wysysać.

Poczytaj.

http://www.tweak.pl/artykul/radeon_x800gt