Temperatury E7200 - na które patrzeć?

(adam749) #1

Zabieram się do OC mojego procka i na które temperatury patrzeć, na Procesor, czy na rdzenie??

beztytuugp4.th.jpg

A i czy jak będę podnosił FBS to będzie na 2 rdzenie i jak wyłączyć automatyczną zmianę mnożnika(na AMD nazywa się cool'n'quiet)??

(Sk91) #2

Na żadne nie patrz, te temperatury kłamią. U mnie jeden rdzeń jest cieplejszy od drugiego o 15*C nie ważne z jakim chłodzeniem.

Najrozsądniej będzie podkręcić do 3,4GHz. Napięcie powinno starczyć 1,2-2,5V. I to będzie bezpieczne bo czujniki w tych procesorach są kopnięte.

(adam749) #3

A jak wyłączyć tą zmianę mnożnika?? Bo raz mam 6X a raz 9,5X.

(kukacz) #4

rany spalisz mu procka !!

(Kabuto1378) #5

Procesory wyprodukowane w technologii 45nm czyli Intel E8xxx,7xxx są czułe na napięcie należy unikać napięcia wyższego niż 1.35v

(adam749) #6

Dobra zara powyłączam te funkcje, ale pierw co to za czerwone napisy?

dsc00538vr2.th.jpg

(Owca 92) #7

wylacz (na disabled przestaw jeśli sie da) to pierwsze drugie poustawiaj tak

system manual

DDR2 1,9V

PCI-E, FSB - normal

MCH - 1,35V

CPU 1,26V

potem ustaw CPU MHz na 358

SPD ustawiasz tak aby ramy byly 800MHz i tyle

zapisujesz powinien sie odpalić

8h orthos i dziękujemy

(adam749) #8

Odrazu walić FBS=358, nie stopniowo??

(Owca 92) #9

po co? stopniowo dopiero kiedy kończą sie możliwości procesora a 3,4GHz na tym napięciu robi każda sklepówka...

mam ten proc i stopniowo to bylo u mnie 3,16 a potem 3,4

a wyłączyłeś EIST i C1E?? poszukaj na googlach gdzie to w twoim biosie jest

(adam749) #10

Wyłączyłem już. Niewiem czy się tym przejmować, ale ustawiłem FBS na 276MHz i oba rdzenie mają 69*C. (ORTHERS'A włączyłem)

(Owca 92) #11

albo kopnięty czujnik albo za wysokie napięcie.. jakie dałes?? na CPU ma byc 1,26V mam nadzieje że nie pomyliłeś z np 1,35V

(adam749) #12

Napięcie mam (wg Everesta) 1.15V. A i mam BOX'owe chłodzenie.

beztytuuui9.th.jpg

(Owca 92) #13

a wg CPU-Z??

jeśli rzeczywiście 1,15V to masz mocno zrąbany czujnik temperatury. wtedy oc na ślepo z temperaturami

(adam749) #14

Napięcie wg CPU-Z=1.152V, a temperatury nie mogę znaleść.

Niewiem czy to ma znaczenie, ale jak zakładałem chłodzenie na CPU to nie mogłem obczaić jak sie je mocuje i pare razy się trochę odchylał z proca(znaczy wisiał na 2 zaczepach) i może się z pastą cuś zrobiło?

(Owca 92) #15

hmm ciężko powiedzieć chyba nie.. może nadal chłodzenie jest źle zamontowane a może czujnik temperatury jest zwalony... dobrze byłoby mierzyć temperaturę programem Speed FAN ja narazie wstrzymałbym się z oc... jeśli kupowałeś proca w sklepie to ja bym się do niego udał i zapytał co i jak

(adam749) #16

yhym, dobra w najbliższym czasie pojade do tego sklepu i się zorientuje co i jak. Jak narazie to stopuje się z OC. THX za odpowiedzi.

W dniu 20.05.2008 , o godzinie 20:04 został dopisany post przez adam749

Wszystko ustawiłem na domyślne i po 5 min pracy Orthorsa temperatura obu rdzeni wynosi 67*C. To nie jest normalne co nie??

A jak wyłączyłem go to temperatura momentalnie spadła do 59*C.

(Owca 92) #17

nom albo czujnik albo źle założone chłodzenie jak pojedziesz do sklepu i okaże sie że czujnik to postaraj sie proca oddać na gwarancje albo wymienic

(patrx95) #18

prędzej czujnik bo w płytach głównych Gigabyte'a źle często temperatury się wczytują

próbowałeś na Evereście sprawdzać temperatury?

(adam749) #19

Na poprzedniej stronie jest link do screena z everesta.

W dniu 20.05.2008 , o godzinie 21:29 został dopisany post przez adam749

To oddać procka na gware?? Bo jutro się chyba wybieram do sklepu, a wczoraj go kupiłem.

(patrx95) #20

A wcześniej miałeś też takie problemy z prockiem??