Temperatury GPU i CPU

Witam

Posiadam nowy laptop Samsung NP300V5A-S09PL.

Mam pytanie dotyczące zmierzonych speedfanem temperatur mojej grafiki i procesora.

CPU- Intel® Core™ i3-2350M Processor

(3M Cache, 2.30 GHz)

GPU - NVIDIA GeForce GT 520MX

Temp w idle

CPU - 50- 55C

GPU - 45 - 48C

Temp w stresie (5min gry w Skyrim)*srednie detale

CPU - 82- 84C

GPU - 85C

Te temperatury sa własciwe?

Najbardziej zastanawia mnie temperatura procesora:/.Czy te temperatury sa groźne?

Na stronie Intela przy moim modelu procesora znalazłem dwie temperatury , tylko nie wiem co oznaczają. Moze ktos pomoze mi je rozszyfrowac?

http://ark.intel.com/products/53438/Inte…_30-GHz%29

85C (PGA); 100C (BGA).

Byc może problem stanowi mała ilosc otworów wentylacyjnych znajdujących sie od spodu lapka.Sa tylko dwa od spodu oraz naturalnie jeden wywietrznik z boku. Jak Myślicie ?

Co do procka to pisze:

Może ktoś mógłby wypowiedziec sie dłuzej czy te temperatury sa w normie ?

Czyli z temperatura procesora w stresie nie jest zle ?? A czy w idle nie jest moze za wysoka ?

Dla mnie temp pow 70 stopni w stresie nie są normalne

Czy posiadasz boxowe chłodzenie?

spróbuj wymienić pastę na procesorze

Faktycznie…trochy są za wysokie te temperatury. U mnie komputer w spoczynku ma temperatury CPU - 36 -37°C , a GPU - 33- 34°C a w czasie grania w jakąś gre: CPU - 40 - 41, GPU - 36 - 37. Ale może po prostu spróbuj dokładnie wyczyścić komputer. U mnie po wyczyszczeniu temperatury spadły o jakieś 20°C. Dokładne wyczyszczenie komputera opisałem na blogu dobreprogramy.pl: http://www.dobreprogramy.pl/StuXnet/Jak … 34154.html

Chyba jak sapera włączysz to masz takie temperatury :lol:

Ok wszytko oki, ale ty mowisz o jednostce PC :slight_smile: a ja o lapku i to nowym :slight_smile: a wiec nie moge w niego ingerować poki jest na gwarancji. Widze ze nie dokladnie przeczytałeś moj pierwszy post.

**A wiec temperatury są w jakiejs normie czy np grubo poza?I czy muszę sie obawiać i unikać długiego grania:)(2-3godz) w takie gry jak np Skyrim na takim sprzecie jak posiadam?**Dodam ze posiadam podstawke zalmana nc2000 która zbija wyzej podane temp o jakies 2-5C.To chyba nie duzo ale powodem prawdopodobnie jest to ze od spodu lapek posiada tylko dwa otwory went.

Jak masz na gwarancji, to jak nawet Ci się coś uszkodzi z przegrzania to i tak muszą Ci naprawić

Nie…nie w sapera mówię o Diablo III

Przestaw SS, i konfiguracje. Bo albo masz tam chłodzenie za 500 zł z pastami za drugie 500, albo kłamiesz jak z nut.

Ja ■■■■■…aczę…To przecież normalne, że jak się kupuje lapka “do gier” to będzie się on mocno grzał…Tak naprawdę zastanawiam sie dlaczego producenci od razu nie deklarują zakupu podkładki chłodzącej jeśli ktoś naprawdę planuje używać laptopa do gier…

Niedawno wymieniłem pastę chodzącą na Arctic Cooling MX-4 i może dlatego mam tak niskie temperatury.

I myślisz, że dzięki paście zbiło ci temperaturę o ok 25-30 C?

Co to jest pasta chłodząca ?

A może czujniki świrują :smiley: , lub programy przekłamują co się zdarza bardzo często. Taka temperatura jest nienaturalnie za niska :wink: ,chyba że wszystko na maksa w LOW :wink: Z drugiej strony w temacie jest laptop a nie Twój PC…

Widzę że właściwy temat trochę nam uciekł :slight_smile: . A wiec czy moje temperatury są normalne czy mam oddać może go do serwisu :). Potrzebuje kompetentnej odpowiedzi

temperatury w stresie są za wysokie

Ja na wszelki wypadek oddałbym go do serwisu.

witam, ja mam np300e4a-s07pl czyli z tej samej serii …pare roznic jest oczywiscie tak jak w twoim a temperatury mam podobne… w spoczynku tak samo kolo 45-50 w stresie kolo 85 … tez sie zastanowilem czy to normalne i niewiem… bede dzwonil do serwisu i sie pytal… moze ty juz cos wiesz?

Winowajcą może być chłodzenie procesora lub pasta termoprzewodząca