Temperatury i błędy w acerze

Cześć!
Od dwóch tygodni jestem posiadaczem acer aspire F 15 (8GB RAM, i7 7500U, GF 940MX, 1TB HDD) i mam z nim 3 problemy. Dziś z ciekawości sprawdziłem temperatury w HWMonitorze - wyniki załączam niżej


Jeden screen jest ze stanu spoczynku z włączonym tylko HWMonitorem, a drugi podczas gry w Last Man Standing. Temperatury są z tego co widzę duuużo za wysokie.
Drugim problemem jest dziennik zdarzeń zapełniony już ostrzeżeniami i błędami. Mam już ich 10,5 tysiąca, a prawie co kilka minut przybywa co najmniej jeden. Wszystkie dotyczą złącza PCI Express.
Ostatnio kłopot to zużycie dysku, które oscyluje w granicach 100% kilka minut po włączeniu laptopa, ale po jakimś czasie zmniejsza się.
Nie wiem jak na to reagować, ma ktoś jakiś pomysł, co może być przyczyną, odsyłać na gwarancję - miał ktoś styczność z serwisem acera?

Laptopy nie dysponują tak wydajnym układem chłodzenia jak komputery stacjonarne więc takie temperatury, zwłaszcza pod obciążeniem laptopa grami, nie powinny cię dziwić.
W kwestii błędu widocznego w dzienniku zdarzeń, sprawdź: Skorygowany błąd sprzętowy pci express

95 stopni na procesorze nie jest normalne przy nowym laptopie, nawet budżetowym.

@bartusfs
Oddaj laptopa do sklepu z informacją, że się przegrzewa. 95 stopni to jednak dużo i nawet w laptopach jest to sporo, zwłaszcza, że rdzeń nie jest przykryty IHS. Być może to kwestia wymiany pasty na coś lepszego.

Mam tego samego Acera temperatury są w normie przy graniu w grę też mam tak wysokie temperatury jak u ciebie ale nić się nie dzieje laptop wytrzymuje także nie przejmuj się tylko używaj
pozdrawiam
Artur