Temperatury i5 6600K po podkreceniu?

Witam,

Podkreciłęm procesor do wartości 4,5GHz i mam właczony offset mode na + 0.005, i moje pytanie jest nastepujace czy temperatury mojego procesora sa dobre poniewaźż podczas stanu spoczynku wynosza około 35 stopni a podczas codziennego uzytkowania (przegladarka, virtual dj i fl studio temperatury wahaja sie od około 40 do 50 stopni. Podczas testów obciażeniowych natomiast wynosiły one od około56 do 63 stopni. Czy takie temperatury podczas spoczynku sa normalne ?

Pozdrawiam

Jak najbardziej.

Czyli temperatury sa odpowiednie i moge spróbować krecić na 4,6GHz ?

 

Oprócz temperatur są jeszcze napięcia. Im wyższe tym krótsza żywotność procesora. Nie podałeś ile masz aktualnie ustawione.

Napiecię jest 1.152 i do tego jest offset +0.005 chyba nie jest wysokie ?

Jest niskie, można kręcić dalej.  Z tego co widzę wg internetu to piszą, że bezpieczne jest do 1,3V

Ja widziałem w filmie BlackWhite https://www.youtube.com/watch?v=NZyZ75SpuHg ze dla skylake bezpieczne jest 1,4V. Tak jest to napiecie z biosu i jest ono ustawione na najniższa wartość.

 

Może i tak, różnie podają. Daj znać ile wykręciłeś.

Udało mi sie wykrecić stabilne 4,6GHz i napięciach na auto i temperatury podczas Cinebeanch R15 nie przekraczają 70 stopni. Przy 4,7GHz wyrzuca bluescreena.

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

A ile to jest to auto?

Podczas obciażenia max 1.344V, miści sie w normie.