Temperatury komputera

Witajcie, ktoś kiedyś mi powiedział, że moje temperatury komputera są stanowczo za wysokie. Chciałbym się dowiedzieć czy naprawdę tak jest.

  1. Procesor: 69-77 stopni. Hot? ^^’

  2. Płyta główna: 38-41 stopni.

  3. Stacje dysków: 39 stopni. Nie wiem czy ma to coś z tym wspólnego, ale ostatnio gdy wkładam płytę nie otwiera się ona sama, muszę ją ręcznie otwierać.

Jeśli te temperatury są rzeczywiście za wysokie, to może znacie przypadkiem jakieś domowe sposoby na obniżenie ich? :mrgreen:

Pzdr,

Xar~

To rzeczywiście zbyt dużo.

Jaki to procesor ?

Przede wszystkim odkurzenie podzespołów wewnątrz obudowy (płyta główna, wentylatory, radiatory), dołożenie dodatkowych wentylatorów do obudowy - z przodu nawiew, z tyłu wywiew).

Co do procesora, to zmiana pasty termoprzewodzącej na świeżą i porządną (np. Arctic Silver 5, Arctic Ceramique), ewentualnie wymiana coolera na procesorze.

Jakim programem sprawdzałeś te temperatury?

Jak Celeron, czy Pentium 4, to normalka :stuck_out_tongue:

OK.

Stacja może jest najzwyklej uszkodzona ?

@ seba86mu

AMD Athlon - staruszek :x

@ rykendo

Everestem

@ goodprogram

Co do stacji, to napędy wirtualne też szwankują.

Nie powinien się tak grzać.

Zastosuj się do moich sugestii odnośnie poprawy chłodzenia procesora w poprzednim poście.

Ewentualnie dotknij palcem radiatora na procesorze i sprawdź, czy aby na pewno jest gorący. Może czujnik przekłamuje.

Ja mam Celerona 336 2,8Ghz @ 3.1Ghz i jescze tydzień temu miałem na nim 70 stopni, wymieniłem paste termoprzewodzącą i teraz ma 54-55 stopnie. Polceam wymiane na dobrą pastę.

Xarvador , od czego masz dział hardware? Czytaj opisy działów, zanim założysz temat. Przenoszę.