Temperatury na karcie graficznej

Witam kupiłem kartę graficzną MSI GTX 650 TI BOOST i mam pytanie odnośnie temperatur bo gdy gram sobie na PC w fifa 18 to temperatura wacha się pomiędzy 77-80 stopni a gdy przeglądam sobie internet jest jakieś 35 stopni czy mam się obawiać tych temperatur podczas gry czy to jest bezpieczne dla karty?

Maks dla tej karty to 95-97. Gdzie przy tych wartościach maszyna powinna się wyłączyć.

Ok a możesz mi powiedzieć dlaczego gdy gram sobie w Fifa 18 to mam spadki fps nie wiem dlaczego sie tak dzieje tylko na klubie angielskim jest jakieś 40-50FPS

Nie bardzo. Nie mam pojęcia. Nie używam wingrozy i w takie gry nie gram.
Tu ja niestety nie pomogę. Może ktoś inny coś będzie wiedział?

Mam taką samą kartę graficzną i udało mi się w teście (pod obciążeniem) uzyskać 82 stopnie, także nie jest źle :wink: Jeżeli chodzi o FIFĘ, niestety problemów może być wiele, począwszy od sterowników, poprzez problem z innym komponentem komputera.

Ale jak miałem radeona HD 7850 2GB DDR5 tylko spalił się tydzień temu i fifa śmigała idealnie powiedz mi czy GTX 650TI BOOST jest dobrym odpowiednikiem tamtej

Podobna wydajność z lekkim wskazaniem na Nvidię :wink: Instalowałeś najnowsze sterowniki ze strony Nvidii?

Tak sterowniki są najnowsze

Ustawienia graficzne w fifie pozostały bez zmian?

Tak wszystko pozostało bez zmian fifie

Potrzebuję informacji o pozostałych podzespołach i systemie operacyjnym. Łatwiej będzie dojść do przyczyny.

Core i5 750
8gb ram
Corsair vs450

Potrzebuję jeszcze kilku informacji:
Płyta główna: (model, producent) ???
Procesor: Intel Core i5-750
RAM: 8 GB (jedna kość, dwie, jaki producent, model) ???
Zasilacz: Corsair VS Series 450W
System operacyjny: ???
Dysk twardy: (HDD, SSD, producent, model) ???
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 650 TI BOOST

Płyta główna: GIGABYTE GA-P55M-UD2
RAM: 8 GB Crucial XSport 2x4
System operacyjny: windows 8.1
Dysk twardy: Seagate baracuda 500gb

Na początek polecam zaktualizować BIOS (jeżeli nie jest zainstalowana najnowsza wersja). Instalator można pobrać z tej strony: https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-P55M-UD2-rev-11#support-dl . Wersja F11, region - Europe.

Bios jest zaktualizowany do najnowszej wersji

Lecimy więc z pozostałymi sterownikami :wink: Można się posiłkować programem Driver Booster: https://www.dobreprogramy.pl/Driver-Booster,Program,Windows,41956.html .

wyskoczyły mi tylko te sterowniki do aktualizacji ale nie wiem czy sie je opłaca aktualizować foto w zalączniku

Nie zaszkodzi zaktualizować :wink: Spytam się jeszcze o dokładne objawy spadków fps. W jakich momentach to następuje?

Powiem tak włączę grę i zaczynam grać i już wtedy fps wahają się od 55-70