Temperatury na podzespołach

Jaka powinna być temperatura na CPU Intel Core 2 Duo E6700 (2.66GHz), w idle i w stresie? No i jakie jest maksimum? Bo coś mi się wydaje że, pomimo chłodzenia Zalman mam za wysokie temeratury w stresie.

No i jakie powinny być temp. na karcie GF 7950 GT Extreme.

Bo u mnie 2 te karty pracują w SLI i czasem obserwuje zwiechy podczas grania np. w FEAR Combat. Efektem jest BSOD.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Im mniejsza temperatura, tym lepiej.

Kręciłeś proca i karte? (jak nie to pora zacząć :mrgreen: )

Pokaż screena z Everesta.

Z ciekawości się zapytam, jaki masz zasilacza? :stuck_out_tongue:

Ja mam 7950 GT ASUS-a i on na referencyjnym chłodzeniu nie dawał rady. Sterowniki zamykały grę gdy temp. przekroczyła 70 stopni, choć sama karta jest w stanie wytrzymać około 130 stopni (dane producenta). Zmieniłem chłodzenie na pentagram freezone xc-70cu+ i teraz po OC 630/810 w stresie mam około 54 stopnie. ale ty masz już oryginalne lepsze chłodzenie, więc nawet jak masz 70 stopni to nie ma się czym przejmować (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi).

No więc poniżej screen, po 24h pracy kompa (głównie hosting i pobieranie plików z netu):

tempidlegi8.th.jpg

co do zasilacza to mam XION 600W, więc chyba wystarcza mocy?

Co do grafik to w stresie mam temperaturę około 70-75 st C.

Procesor testowalem tylko na superPI, błędów żadnych nie bylo, ale wyleciało mi z glowy sprawdzić temp. A może czymś innym obciążyć procka i sprawdzić temp, tylko czym?

Co do grafiki,to powinno być dobrze,wskazane aby w stresie nie przekraczała 75 stopni.

A reszta wygląda dobrze - sprawdź w biosie dla porównania.

No temperatury sa nie najgorsze.Ale zawsze mogą być lepsze.Najlepiej zrób sobie tak jak ja.Sćiągnij obudowe i postraj sie o lepszy przepływ powietrza w budzie i najlpiej zamontuj sobie jakis wiatrak który by Ci wyciągał ciepłe powietrze z obudowy.

no tak ale jaj już mam 3 witraki w obudowie, wszystko wegług zaleceń samego producenta XFX, ale dalej mam jakieś obawy.

A może pora zmienić grafiki już na GF8800GTX? :twisted: