Temperatury Phenom 965

(Bnajderek) #1

Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post na tym forum a pisze na nim bo podobno najlepsze:-)

Mam pytanie odnośnie temperatury procesora Phenom IIx4 965 rev C3.

Jaka powinna byc temperatura w idle i jaka w stresie. W programie podawane są dwie a mianowice temp rdzeni i temp procesora czyli czapki. I teraz nie wiem która jest prawdziwa. W biosie podawana jest temperatura czapki a nie rdzeni.

Bardzo proszę o pomoc.

(Mandrasik17) #2

Moim zdaniem te temperatura nie różnią się na tyle aby nie wierzyć w żaden wynik. A co do biosu - ten wynik jest najlepszym odzwierciedleniem, tylko nie masz jak zrobić w biosie testu na obciążenie procesora = temperature w stressie.

(Bnajderek) #3

temperatura miedzy rdzeniem a procesorem to 10 stopni:-(

W biosie np pokazuje( przykład) 50 stopni

w programie od plyty głównej easy tune 50 stopni

a w everescie lub core temp pokazuje 50 na procesor a rdzen 60

I teraz nie wiem któremu wierzyc bo podobno max temp to okolo 65 stopni. Tylko która?

A czy ktos wie jakie powinny byc dla tego procka temperatury?

(Adamsubzero) #4

Ściągnij SpeedFan'a i podaj dane najlepiej screen.

(Bnajderek) #5

http://img864.imageshack.us/i/everestje.jpg/

Oto screen z everesta

Sa tu temperatury wszystkich podzespołów w speed fan sa takie same ale w everescie jest dokladnie opisane ktora od czego

(Mandrasik17) #6

No proszę jaka wygimnastykowana tapeta :>

Temperatury z everesta są jak najbardziej ok. Komp nie zakurzony? Chłodzenie stockowe?

(Bnajderek) #7

Komp otwarty bo chlodzenie sie nie miesci a chlodzenie to fortis he 1225 temp w stresie to cpu 43 rdzenia 53 pasta arctic silver 5czy to dobrze?

-- Dodane 15.03.2011 (Wt) 17:40 --

a co to jest chlodzenie stockowe? bo boxowe to wiem

(Mandrasik17) #8

stockowe=boxowe

Temperatury jak najbardziej dobre dla tego procesora.

(Bnajderek) #9

ok jesli temperatury sa wporzadku to temat mozna zamknac. dziekuje za pomoc

(michoo_05) #10

Temperaturki masz OK, bo miałem podobne na boxowym chłodzeniu. Dodam że mam tego samego procka ze zmienionym chłodzeniem na mugena (Phenom II X4 965 @ 3,9GHz rev C3 - temp spoczynek 34-38; stres 52-56)

(Bnajderek) #11

ja mam wlasnie takie same 34-38 idle i 52-56 stress procek na 3.8 ghz i 1.4v chlodzenie fortis. jak wymienie obudowe i wloze wentylatory to spadnie kilka:-)

a moze michoo_5 podasz mi swoje gg jak masz taki sam cpu w razie czego zawsze mozna pogadac

(michoo_05) #12

Ja mam 3,9GHz i też 1,4V z tym, że mam jeszcze podniesione napięcie CPU/NB na 1.12V ze standardowego 1.1V. Procesor chodzi stabilnie, testowałem go prime'm, 3dmark'iem, a w tle jeszcze film i muzyka. Po godzinie czasu wszystko było OK, więc zakładam, że jest stabilny. Temperatura maksymalna jaką osiągnąłem to wahająca się między 55 - 56 stopni i dalej już nie szła w górę. Mugena rev.B mam zamkniętego w obudowie CoolerMaster Elite 332. Wentylator standardowy w obudowie. Nic więcej do niego nie dokładałem.

bnajderek GG masz na PW

Pozdrawiam

bnajderek , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Bnajderek) #14

AREH czy teraz tytuł tematu jest ok? Przepraszam za fatygę:slight_smile: Pozdrawiam