Temperatury Phenom 965

Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post na tym forum a pisze na nim bo podobno najlepsze:-)

Mam pytanie odnośnie temperatury procesora Phenom IIx4 965 rev C3.

Jaka powinna byc temperatura w idle i jaka w stresie. W programie podawane są dwie a mianowice temp rdzeni i temp procesora czyli czapki. I teraz nie wiem która jest prawdziwa. W biosie podawana jest temperatura czapki a nie rdzeni.

Bardzo proszę o pomoc.

Moim zdaniem te temperatura nie różnią się na tyle aby nie wierzyć w żaden wynik. A co do biosu - ten wynik jest najlepszym odzwierciedleniem, tylko nie masz jak zrobić w biosie testu na obciążenie procesora = temperature w stressie.

temperatura miedzy rdzeniem a procesorem to 10 stopni:-(

W biosie np pokazuje( przykład) 50 stopni

w programie od plyty głównej easy tune 50 stopni

a w everescie lub core temp pokazuje 50 na procesor a rdzen 60

I teraz nie wiem któremu wierzyc bo podobno max temp to okolo 65 stopni. Tylko która?

A czy ktos wie jakie powinny byc dla tego procka temperatury?

Ściągnij SpeedFan’a i podaj dane najlepiej screen.

http://img864.imageshack.us/i/everestje.jpg/

Oto screen z everesta

Sa tu temperatury wszystkich podzespołów w speed fan sa takie same ale w everescie jest dokladnie opisane ktora od czego

No proszę jaka wygimnastykowana tapeta :>

Temperatury z everesta są jak najbardziej ok. Komp nie zakurzony? Chłodzenie stockowe?

Komp otwarty bo chlodzenie sie nie miesci a chlodzenie to fortis he 1225 temp w stresie to cpu 43 rdzenia 53 pasta arctic silver 5czy to dobrze?

Dodane 15.03.2011 (Wt) 17:40

a co to jest chlodzenie stockowe? bo boxowe to wiem

stockowe=boxowe

Temperatury jak najbardziej dobre dla tego procesora.

ok jesli temperatury sa wporzadku to temat mozna zamknac. dziekuje za pomoc

Temperaturki masz OK, bo miałem podobne na boxowym chłodzeniu. Dodam że mam tego samego procka ze zmienionym chłodzeniem na mugena (Phenom II X4 965 @ 3,9GHz rev C3 - temp spoczynek 34-38; stres 52-56)

ja mam wlasnie takie same 34-38 idle i 52-56 stress procek na 3.8 ghz i 1.4v chlodzenie fortis. jak wymienie obudowe i wloze wentylatory to spadnie kilka:-)

a moze michoo_5 podasz mi swoje gg jak masz taki sam cpu w razie czego zawsze mozna pogadac

Ja mam 3,9GHz i też 1,4V z tym, że mam jeszcze podniesione napięcie CPU/NB na 1.12V ze standardowego 1.1V. Procesor chodzi stabilnie, testowałem go prime’m, 3dmark’iem, a w tle jeszcze film i muzyka. Po godzinie czasu wszystko było OK, więc zakładam, że jest stabilny. Temperatura maksymalna jaką osiągnąłem to wahająca się między 55 - 56 stopni i dalej już nie szła w górę. Mugena rev.B mam zamkniętego w obudowie CoolerMaster Elite 332. Wentylator standardowy w obudowie. Nic więcej do niego nie dokładałem.

bnajderek GG masz na PW

Pozdrawiam

bnajderek , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

AREH czy teraz tytuł tematu jest ok? Przepraszam za fatygę:-) Pozdrawiam