Temperatury po OC karty graficznej w RivaTuner

Cześć. Po OC karty graficznej w RivaTuner na 625MHz GPU, 1010 pamięć i 1330 shadery w spoczynku mam temperaturę 66*C. Załączyłem 3dMark06 jeden cykl i podskoczyła temp do 73*C. Następnie włączyłem Crysis’a (jakieś 20minut temu) i temperatura podskoczyła do 84*C. Czy to nie za dużo? Teraz jest 68*C Może zmienić ustawienia wiatraczka?

Jak masz obudowę z chłodzeniem po boku na port AGP/PCIe to wstaw tam wentylator. Ja w swojej budzie (Tracer Extractor) mam wentylator 120mm bo boku na te złoczącza + z przodu także 120mm chłodzi mi dyski, zamiast tej siateczki z przodu lepiej jest tam wstawić jakiegoś grilla efekt = zmrażereczka w środku, nawet nieczuć ciepła z nagrzanych części.

no temperatura troche wysoka

najlepszym rozwiązaniem będzie faktycznie dodatkowy wentylator

w programie Riva Tuner w tym samym oknie co podkręcasz, tylko w zakładce Fan zwiększ obroty wentylatora.

Co do wentylatorów… Mam obudowę Raidmax Sagitta, która ma jeden wentylator 120mm z przodu, taki sam z tyłu i jeden 80mm na bocznej ścianie obudowy. Wydaje mi się, że wentylatorów jest dość, chyba, ze wymienie je na coś lepszego, może Scythe czy AC…

Paweł0303 , mógłbyś mi powiedzieć dokładniej jak to zrobić, żeby było wszystko dobrze? 8)

no to wymień na nowe

lub wymień na lepsze chłodzenie karty graficznej

Normalnie wchodzisz w zakładkę Fan … tam masz do każdego trybu ustawione z jaką siłą ma kręcić wiatrak … spróbuj dać % na większy. I zobaczy czy cos da… u mnie akurat to nie zmienia nic.

o proszę… zmieniłem ustawienia Fan najpierw na 80% a potem na 100% i temp w spoczynku jest 44*C - otoczenie procesora graficznego, 57*C - GPU i 47*C - procesor graficzny :slight_smile: Zaraz załącze jakąś grę i sprawdze ile będzie w stresie

I jak ze stresem ? Możesz także włączyć test w AtiTool mocno obciążą kartę.

Wymiana tych wentylatorów nic nieda, jakby dalej karta będzie sięgać wysokich temperatur w stresie , jedyne co można w takim przypadku zrobić to kupić pożądniejsze chłodzenie na grafikę no chyba że chcesz zrezygnować z maxa OC ale lepiej jest kupić nowe chłodzonko i ewentualnie powypychać wolne sloty od złącz z tyłu obudowy.

Karta była ustawiona na 625/1330(shadery)/2020, Fan na 80% i załączyłem Crysisa. Temperatura wyniosiła około 77*C po kilkunastominutowym graniu, ale potem ekran się zatrzymał, pojawiły się błedy w wyświetlaniu(typu kolorowe piksele itp), było słychać przez chwile dźwięki w grze a nastepnie nastapił reset kompa. Zmniejszyłem taktowanie shaderówz 1330 na 1260, załączyłem Crysisa i już prawdopodobnie było ok (grałem jakieś 30minut w celu sprawdzenia). Temperatura nie byłą wysoka, cos kolo 77*C, to lepiej niż te 86 :? Teraz Fan jest na 100% i temperatury są następujące: 46/otoczenie, 59/gpu, 48-49/procesor graficzny…

Nie chcę wymieniać chłodzenia na karcie, wystarczą mi takie taktowania jakie mam :wink: Nie jestem jakimś Pro Overclockerem :smiley: i nie chcę spalić karty, więc nie będę jej ekstremalnie podkręcał. Zależało mi tylko na osiągach w grach i w 3Dmarkach. W końcu 12.064 w 06 to raczej dobry wynik :slight_smile: