Temperatury Podzespołów. Jak zamontować wentylator?

Witam, mam problem z temperaturami moich podzespołów. Posiadam:

Procesor: AMD FX-4100

Płyta Główna: Gigabyte 780T-D3L

Grafika: PowerColor 4850 (1GB DDR5 256Bitowa Szyna)

Zasilacz: Chieftec GPA-450S8 (80+) 450W

Temperatury w spoczynku wynoszą:

http://imageshack.us/f/208/temperatury2.png/

Temperatury w Stresie:

http://imageshack.us/f/171/temperatury3.png/

Powiedzcie, czy temperatury są w normie? Czy ciut za duże?

Chciałbym kupić i zamontować wentylator na tył obudowy, lecz nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić, gdzie, jak, czym, podłączyć do niego zasilanie…

Czy mógł by mi ktoś poradzić jak to zrobić?

Tu jest Moja Płyta Główna:

GIGABYTE%20GA-780T-D3L%203.1.jpg

Może mi ktoś wskazać gdzie to podłączyć?

Patrzyłem te wentylatorki 70mm i wszystkie mają łączenia 3-pin, nie wiem czy to do płyty główne czy do zasilacza.

Proszę o Pomoc!

temperatury są ok. płyta główna grzeje się od karty graficznej, więc wentylator wyciągający w zasadzie nie pomoże, trzeba by było zamontować cały zestaw wiatraków(2x120mm lub 3x120mm), temperatury spadną o 2/3 stopnie, ale wpierw napisz jaką masz budę.

Posiadam coś z Tracera. Stara obudowa.

Z tyłu mam dwa miejsca na wentylatorki 70mm a z przodu mam jedno miejsce na 120mm.

Z boku mam jeszcze wejście chyba na 70mm.

#Edit:

Zapomniałem dodać że w stresie CAŁA obudowa jest ciepła, żeby nie powiedzieć gorąca. CAŁA!

Stara buda tracera - pewnie jest mała i kable będą blokować obieg powietrza więc na wstępie możesz zrobic tak:

  1. kup jakiś wentylatorek 70mm i zamontuj go na bocznej ściance, zrób pseudo filtr z pończochy i tubę np: z papieru aby zimne powietrze dmuchało prosto na duży napis “GIGABYTE” lub rozdziel tą tubę aby wiało prosto na wiatrak karty graficznej i radiator z napisem GIGABYTE. zimne powietrze trochę obniży temperatury.

  2. kup na przód 1x120mm np: Tacens Aura II 120mm - jest tani i cichy a w tej cenie całkiem wydajny, drugi 70mm na tył i sprawdz jak to działa.

  3. połącz punkt 1 z 2 aby uzyskać najlepsze efekty lub zakup lepszą/większą budę z dobrymi wiatrakami - w zestawie często wiatraki są słabo wiejące i głośne.

No ok, wspominałem że jestem zielony. Jak podłączyć ten wentylator?? Gdzie go podłączyć??

Do zasilacza - końcówka molex lub do płyty gł - znajdziesz bez problemu bo końcówki nie wciśniesz byle gdzie.

Ok, dzięki. Jeśli czegoś nie będę wiedział, to wyślę zdjęcia, z wnętrza mojego PCta. I m wytłumaczycie jeszcze raz. :slight_smile:

OK.

I jeszcze malutkie pytanko.

Czy Tu (zaznaczone czerwonym kółkiem):

http://imageshack.us/f/577/gigabytega780td3l31.jpg/

Podłącze wentylator który posiada wtyczkę 3-pin ?

Bo taką wtyczkę mają wszystkie 70mm wentylatorki.

możesz podłączyć do molexa albo tu gdzie zaznaczyłeś na obrazku

Druga wtyczke masz w górnym prawym rogu

Ok. Zamawiam wentylatorek http://allegro.pl/wentylator-qoltec-chillfan-7x7-70x70-70mm-7cm-i2231482229.html

I zobaczymy, czy czegoś nie spalę :wink:

Na twoim miejscu kupiłbym Fander Roxo Ultra Silent 70mm. Chociaż moim zdaniem bez sensu się w takie rzeczy bawić, bo żeby dobrze schłodzić komputer potrzebowałbyś kilka - to wtedy lepiej wymienić całą obudowę na coś, gdzie wejdą wentylatory typu 120mm (np. Brutus 410 - dwa w zestawie), albo na droższego, ale bogatszego w wentylatory Zalmana Z9 Plus (nie ma filtrów, to jest fakt - ale są za to z tego co pamiętam 4 wentylatory typu 120mm w zestawie, otwory na poprowadzenie kabli i kilka innych rzeczy, które czynią obudowę funkcjonalniejszą)

Zephyra 70 można mieć taniej :wink:

Właśnie to jest największy fail w tej obudowie, tyle wentylatorów w zestawie a zero filtrów z boku i na górze ;/

Jednak, zdecydowałem kupić nową obudowę (Brutus 410). Mam kolegą który jest informatykiem (samoukiem), Powsadza mi to wszystko i będzie śmigać :slight_smile:

Dobry wybór :slight_smile: Miałem i w tej cenie jest najlepszym wyborem :wink:

@ UP

Ale o czym Ty mówisz, o wentylatorze czy obudowie? :wink: Jeśli o tym pierwszym, to jak pisałem taniej można mieć Zephyra 70 a jeśli o tym drugim, to wszyscy “bardziej ogarnięci” wiedzą, że to obudowy-sitka do których trzeba kupić jeszcze pakiet filtrów przeciwkurzwoych :wink:

Nie rozumiem Cię. Autor pisał, że bierze Brutusa 410, więc po co mu jeszcze filtry?