Temperatury podzespołów (zwłaszcza dysk)

Witam

Mam pytanko: czy te temperatury (zwłaszcza ta dotycząca dysku) można uznać za zadowalajace ? Dołączam skan w wynikami z dwóch programów: Everest-a i HMonitor. Czytałem podobne posty dotyczące temperatur podzespołów i jeśli chodzi o procek i płytę główną, to te temperatury wg mnie są ok, ale jeśli chodzi o dysk, to mam wątpliwości.

http://img473.imageshack.us/img473/9624 … ury5up.jpg

  • procek - Duron 1,3 GHz + radiator + wentylator 60x60

  • płyta główna - wentylatorek 40x40

  • dysk - Seagate 40 GB - bez żadnego chłodzenia

  • zdjęty jeden bok obudowy

zapewne dobra temperatura ja na swoim dysku Western Digital mam temp. az 43 stopnie a czasem nawet wiecej

Nom przy tych upałach ostatnio to temperatura i tak w porzadku jak nieprzekracza 40 to moze byc

temperatura dysku przeważnie 38 - 40 stopni, a zawsze gdy mam włączonego kompa, to zawsze mam uruchomione BearShare + EMula, a one ciągle używają dysku do swoich “tajemnych” celów :slight_smile:

Pozwolę sobie na małego offtopa. Czy jeśli temperatura płyty głownej wynosi 37-39 stopni jest w porządku? Bo po założeniu pasywnego chłodzenia na moją płyte(MSI K7N2 DELTA 2 FSR) taką mam temperature. A jeśli chodzi o temperature dysku to wynosi ona 49-54 stopni. Całkiem sporo mi się wydaje :?

jaknajbardziej tak;)

co do dysku to trudno powiedzieć, każdy inaczej odbiera daną temp. Jak możesz to daj jakiś nawiew na dysk, albo przełóż tak gdzie jest trochę miejsca wolnego wokół dysku :wink:

Wszystkie dyski mają SMART i dlatego same się schładzają jak przekroczą limit temperaturowy.

4a20033df402ae5e.jpg

tak to wygląda u mnie więc tym sie nie przejmój temperatura jest w normie

Segata sa dobre twardziele tylko maja jedna wade grzeja sie i to mocno :? :? ja mam wentylator kupiony za grosze!!i bede go wymienial!!ale musisz wziasc pod uwage ze jest duszno i sie szybko grzeje twardziel oraz procesor!! 8)

jezeli zakladasz pasywne chlodzenie na jaki kolwiek podzespol, a zwlaszcza na procek/grafe/mostek polnocny - to musisz zapewnic dobry przeplyw powietrza w obudowie… czyli np pasywne na grafie, ale dobry wentyl na procku zeby to wyciagal dziadostwo :wink:

co do temp - to sa zawysokie, zwlaszcza na hdd ;}

no dobrze, ale te 81 °C (Aux) to nie za dużo ?

To przekłamanie zapewne. W biosie sprawdź.

ok, dzięki za wypowiedzi :slight_smile:

Temperatury są dobre.

Ale zobacz na zasilacz napięcia dosyć marne - linia 3.3 i 5V.

A linia 12 V za wysokie napięcie.

Sprawdź zasilacz tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809