Temperatury podzespołów

(Mayonez90) #1

Witam:)

Mam do Was, drodzy forumowicze pytanie. Zaniepokoiła mnie bowiem pewna sytuacja. Otóż otworzyłem sobie niedawno kompa by go trochę odkurzyc w środku. Gdy tylko zdjąłem obudowę uderzyła mnie fala gorąca;P no, w każdym razie było tam ciepło jak nigdy...komp nie był nigdy podkręcany, więc nic się nie powinno przegrzewac...wiatraki tez pracują...ale dla uspokojenia duszy...prosiłbym o sprawdzenie czy te temperatury są ok:) z góry dzięki:)

http://img15.imgspot.com/?u=/u/07/33/13 ... 525722.JPG

Konfig:

procek AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3000+

płyta MSI K8N Neo (MS-7030) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

pamięc 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

grafa RADEON X1600 Series Secondary (256 MB)

Dysk WDC WD2000JB-00GVA0 (186 GB, IDE)

zasilacz 350W

(:: Radziu ::) #2

Temperatury są w normie

(Marcin1441) #3

Wszystko w porządku.. Max temp. jakiej nie powinien przekraczać procek to około 70

(Michal Kolatek) #4

Sprawdź ręcznie (palec na radiator, dysk)

Jaki masz zasilacz? Jak jakiś nie markowy to on może grać.

(Mayonez90) #5

na zasilaczu znalazłem tylko napięcia i moc, nie było wypisanej wielkimi literami zadnej nazwy firmy, więc wnioskuje ze jakis niemarkowy;)

dzieki za pomoc:)

(Michal Kolatek) #6

To lepiej go zmień, bo któregoś dnia może się spalić z resztą kompa.

(Mayonez90) #7

a mógłbyś coś polecic do tej konfiguracji?

(Błażej) #8

Fortron 350W THA-P / MDN® ==> allegro ~80zł

Amacrox 400W ~200zł

(Mayonez90) #9

ok:) thx:)

(enjoypoznan) #10

Co do tych wartości z Everestu to przekonałem się ze potrafią niezle oszukiwać. Głównie chodzi mi tutaj o napięcia. Kiedys zaniepokoiła mnie wartość szyny 6v ale po sprawdzeniu dobrym miernikiem okazało się że wszystko jest wporządku. Z temperaturami może być podobnie. Z zasilaczy polecam firmę Chieftec.

(Members92) #11

no temperatury ogolnie w normie a zasilacz lepiej zmien na jakiegos Fotrona 350w lub 400w.