Temperatury - Problem zawiech wszystkich gier?

w głównym oknie masz zakładke GPU:OCCT

w programie memtest nie widać postępu, kliknełeś OK w tym okienku co wyskoczyło?

Nie wiem czemu ale ta opcja GPU:OCCT nie jest mi dostępna. Jest szara.

Co do memtestu to nie wiem już co kliknąłam.

musisz wyłaczyć testowanie, zaznaczyć tą opcje i dopiero wcisnąć ON

Niestety nie wiem jak wyłączyć testowanie…

zrob jeszcze test tym http://www.idg.pl/ftp/pc_19546/FurMark.1.6.0.html (stability test) z włączonym w tle HWMonitor

co do memtest poczytaj tutaj jak go wykonac http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=109402

Dodane 19.08.2009 (Śr) 23:05

OFF, zaznaczasz GPU:OCTT i ON

Niestety nie wiem dalej. Klikam Off i nie da rady tej opcji Gpu:OCTT zaznaczyć…

Wiesz może ile kosztowało by mnie to w serwisie aby komputer działał normalnie ???

Jak nie wiesz to pomiń ten test OCCT i zrób ten o którym pisałem wcześniej…

nie mam pojęcia, zależy co by było uszkodzone ale raczej mało to nie biorą…

Odinstaluj sterowniki do grafiki, przeczyść CCleanerem, zainstaluj najnowsze i zobacz czy wtedy będziesz mógł przeprowadzić ten test.

Furmark też może być.

Ta temperatura to temperatura rdzenia karty graficznej (tak samo jak w przypadku tej pierwszej).

Nie.

Tak jak proponowali koledzy wyżej - pożycz od kogoś oryginalny zasilacz (Chieftec, Cosrasir, Tagan, Fortron, Seasonic, Mode com oprócz Feel i jeszcze kilka).

Temperatury wyglądają OK.

Jeszcze jedna rzecz “Cpu Voltage - 1.10V” - wejdź do BIOSu (najprawdopodobniej del podczas uruchamiania systemu), poszukaj zakładkę advanced, voltages, bądź CPU coś tam, będziesz tam miał CPU Voltage, bądź podobnie, zmień to do 1,2V. W każdym bądź razie - szukaj CPU Voltage (inaczej chyba nie może być). Standardowo będzie na 1.10V.

Kupiłem wiatraczek i położyłem go na dysku tak żeby chłodził mi kartę graficzną. Zbiło to o 15 stopni temperature i gry już się nie tną tak że nie da się grać.

Poza tym niedługo przyjdzie do mnie znajomy który w tym siedzi i powiedział że mi to zrobi.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za próby pomocy.

Zrobiłeś test Furmarkiem?

Ale jeżeli wiatrak pomógł, to faktycznie prawdopodobnie wina temperatury karty graficznej, dobrze by było w takim razie kupić nową porządną pastę termoprzewodzącą, zdjąć chłodzenie z grafiki, dokładnie wyczyścić radiator razem z wentylatorem i złożyć wszystko do kupy nakładając nową pastę.