Temperatury procka core 2 duo E8200 2,66?

zastanawiam sie czy temperatura mojego procka jest w porzadku kompa mam od 2 dni. temperatury mierze everestem. w spoczynku mam po 54 st. na obu rdzeniach a gdy gram w stalkera temperatura dochodzi do 61 stopni. temperature procesora pokazuje 26 st. a na rdzeniach jest jak wyzej napisałem. Czekam na wasze opinie?

Sprawdz temperatury tym programem: http://www.alcpu.com/CoreTemp/ i powiedz jak wynik ;]

Czujnik często przekłamuje w tych prockach.

destroy , masz rację sam mam E8200 i w biosie pokazuje mi 15 st. a w systemie ok 35 st. …

no i nie tylko w nich, ja na rdzeniach mam temperatury minusowe :wink:

Wydaje mi się, że bios pokazuje niższe temperatury niż idle.

W końcu nawet w idle to już system zasuwa więc według mnie to może się różnić (u mnie różnica wynosi ok. 10 st.C).

Moje temperatury w idle wyglądają następująco (muszę napisać bo nie mogę jpg’a umieścić):

-ITE IT87

-Temperatures:

TMPIN0 44 st. C

TMPIN1 23 st. C

  • Intel Core 2 Duo E8200

  • Temperatures:

core #0 41 st.C

core #1 41 st.C

Dodam iż ostatnio zamontowałem Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum co sprawiło, że w stresie temperaturka nie przekracza 52 st. C przy 1000 obrotach wiatraka.

Także podsumowując.

Zgadzam się z przedmówcami, że czujniki mogą przekłamywać ale z drugiej strony jakoś nie moge uwierzyć, że temperatura rdzeni spada komuś do 25 st. C.

Jest to według mnie niemożliwe (no chyba, że ktoś ma w pomieszczeniu z 10-15 st.C).

Należy wziąźć pod uwagę bezwładność przekazywania ciepła do chłodzenia, gdzie najgorętsze będą rdzenie a np. już radiator będzie ledwie letni. A czujnik jest nie w radiatorze zapewne przy rdzeniach.

Jeśli się mylę to prosze o sprostowanie ;p

lukasz 84 na mój gust pokazuje dobrze przynajmniej przyrosty ale ciężko mi okreslić stan początkowy. Zależy jakie masz chłodzenie i jak zamontowane.

Pozdrawiam