Temperatury procka skaczą! [WYJAŚNIONE]

Po co takie coś montować na procesor? :joy:

Bo jak dostanie odpowiednią ilość pasty jest bardzo wydajne i nie słyszalne.

Nie prościej zdjąć dwie setki na tokarce? :rofl:

Nałożyłem więcej pasty i działa doskonale, po co się rozdrabniać?

BTW, to chłodzenie z Della 7010 SFF, wlezie tam normalne chłodzenie ale to wyciąga powietrze poza obudowę.
Z tego co widziałem w sieci są też takie chłodzenia z miedzianą blaszką przyspawaną do heatpipeów.

Tak, wiem, nie musisz komentować niedogodności obudów SFF.
Są nietypowe ale ja tą nietypowość lubię i nie postawię sobie przy TV towera.

W idealnym świecie pasta jest zbędna, bo IHS będzie stykać się bezpośrednio ze stopą chłodzenia. Nałożenie tam grubej warstwy pasty odbiega daleko od ideału. Oczywiście, są wyjątki potwierdzające regułę. Niemniej zazwyczaj pasty należy dać jak najmniej, żeby nie tworzyć niepotrzebnej poduszki między metalowymi powierzchniami.

Poduszka nie powinna się utworzyć, raczej nacisk wypchnie nadmiar bokiem.

Jako pedant jestem fanatykiem czystych socketów :wink:

Ta dyskusja wygląda jak czat publiczny. Jak uruchomiłem benchmarka to odrazu 90 stopni wskoczyło i bluescreen z kodem 0x00…024!

Pokaż zrzut ekranu z temperaturami w AMD OverDrive.

Po całej nocy działania, mam werdykt! Okazało się że czujnik temperatury na płycie głównej jest zepsuty! Ale wszystkim, którzy chcieli mi pomóc, bardzo dziękuje! Pozdrawiam :slight_smile:

No to przecie pisałem dawno temu :slight_smile:

Poważnie?

A jak to ustaliłeś i co to ma do temperatury procesora…?

Na płycie głównej masz kilka czujników, ten na płycie kontroluje temp. socketu.
Za temp procka odpowiada czujnik zamontowany pod IHS na procku.

Pisałeś o problemach z tym drugim… a wyskakujesz z rozwiażaniem dot. pierwszego. :wink:

Ja obstawiam, że oba czujniki działają, tylko upierasz się nie czytać temp. procka AMD według standardu AMD i przyjmujesz, że “musi być popsuty”, bo pokazuje źle, a działa PC! :wink:

Jakiś dziwny ten standard AMD skoro u mnie pokazywał temperaturę pokojową jako zero stopni bo z takiej procesor zaczyna się rozgrzewać po starcie.

Tez miałem podejrzenia że coś jest zepsute, bios jednak pokazywał temperatury bardziej realistyczne, Asus AI też co ciekawe pokazywał normalne temperatury, za to na wszelkich programach diagnostycznych w spoczynku procesor miał około zera stopni.

Wywnioskowałem że czujnik temperatury jest zepsuty, ponieważ jak odpaliłem grę na 30min to procesora temperatura skakała od 110-135 co jest niemożliwe.