Temperatury procka

Witam

Mam problem, ponieważ sprawdzałem tem. mojego procka trzema programami i nie wiem któy podaje prawdziwą temp. Temperature sprawdziłem odrazu po włączeniu kompa. Wczoraj też sprawdzałem temperature procka, gdy komp chodził prawie cały dzień i takie same temperatury były. Zrobiłem screeny i co mam zrobić. Może kupić jakąś paste termoprzewodzącą . :?:

Everest:

c6f7df226ee285d0m.jpg

Speedfan:

99d2c151b58045dem.jpg

OCCT:

38aaf9f9816f9414m.png

37bd92ba286c0495m.png

Daj temperaturę z BIOSu. Myśle, że czujka się zwaliła i programy podają takie temperatury. Możesz kupić paste i nałożyć. :slight_smile:

==========

K.

Zdjęcie tem. z BIOS’u

8a047e15c673dc9dm.jpg

Sprawdź normalnym programem typu CoreTemp, SpeedFan do najlepszych programów nie należy. :slight_smile: I patrzy się na temperaturę rdzeni, nie procesora ogólnie.

Jeżeli dawno nie wymieniałeś pasty, to dobrze by było tak czy siak wymienić. Możliwe, że stara pasta już stężała i nie przewodzi, a izoluje temperaturę. Na Twoim miejscu kupiłbym Arctic Cooling MX-2, porządnie nasmarował i dobrze założył radiator.

Kompa mam 2lata i od nowości nie wymieniałem pasty. Mam procka Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz i za niedługo kupuje mobo i chciałem wiedzieć do ilu mogę podkręcić mojego proca na chłodzeniu boxowym. :?:

Zrzut z CoreTemp:

51af42f9ad679c6em.jpg

sciągniej program Real Temp 3.00 i podaj wtedy zrzut ekrany z programu.

Chodziło o program Core Temp http://www.alcpu.com/CoreTemp/ przecież napisałem, że SpeedFan do najlepszych programów nie należy. Osobiście największe zaufanie mam do właśnie Core Temp (chociaż Real Temp też jest git). Zrób więc zrzut z normalnego programu to pogadamy na temat temperatur.

Jeżeli planujesz wymianę płyty oraz kręcenie, to niezbędne będzie założenie nowej, świeżej i dobrej jakości pasty termoprzewodzącej. Osobiście polecam najbardziej Arctic Cooling MX-2, jak Ci się ona nie podoba (bądź nie będzie w sklepie, a przez internet nie możesz zamówić) to nie kupuj pierwszej z brzegu, tylko najpierw poradź się nas jaką wybrać.

Co do płyty tak samo, upewnij się zanim kupisz.

Co do limitu kręcenia, to zawsze zależy od sprzętu jakim dysponujesz i innymi czynnikami (nad którymi nie zawsze masz kontrolę). Jak będziesz miał porządną płytę, porządną pastę termporzewodzącą, przeczytasz http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426 i będziesz kontrolował temperatury w stresie to wszystko będzie git.

Z płyt głównych ASUS P5QL Pro, MSI P43 Neo-F, GIGABYTE GA-EP43-DS3LR wybrałem MSI, ponieważ jest najlepsza do OC tak mi napisał jakiś użytkownik na forum i czy dobrze wybrałem. Pastę termoprzewodzącą kupię tą Arctic Cooling MX-2 w komputroniku, ponieważ tam ta pasta jest najtaniej i ten sklep jest w Kielcach.

Zrzut z Real Temp:

d7e85973e81e8b77m.jpg

Temperatury rozumiem jeszcze przed wymianą pasty. Faktycznie są kiepskie :confused: o ile czujniki wskazują poprawnie.

MSI powinna być w porządku, do kręcenia powinna się nadać, bo to w końcu chipset Intela, które przeważnie dobrze się kręcą, chociaż nie wiem, czy konkretnie ta płyta jest lepsza od Asusa czy Gigabyte.

Pasta git, czekamy na złożenie nowej konfiguracji i wyniki kręcenia.

A do ilu mogę podkręcić swojego procka na chłodzeniu boxowym.?? Intel Core 2 Duo 1.86Ghz

Tak żeby w stresie nie przekraczać 70, no max 75 stopni.

Na podanej stronie egieldy wszystkiego się dowiesz, wystarczy czytać…