Temperatury Q6600 SPC Spartan HE923

Witam, przejdę od razu do pytania. Jakie powinny być temperatury Q6600 w połączeniu ze spartanem ? W moim przypadku temperatury w idle nie schodzą poniżej 44 stopni, natomiast w stresie( intel burn test) nie przekraczają 60 stopni. Procesor pracuje na standardowych zegarach oraz napięciu 1,15v. Czy te temperatury są odpowiednie ?

Na pewno są bezpieczne i nie masz się czym przejmować :slight_smile: Możesz ewentualnie sprawdzić czy zyskałbyś coś gdybyś otworzył obudowę (możliwe, że jest przeciętna wentylacja).

Po otworzeniu obudowy temperatury nie zmieniają się.

Ostatnio próbowałem podkręcić mój procesor do 3.0Ghz, oczywiście zwiększyłem napięcia, temperatura sięgała maksymalnie 66 stopni, lecz spadał mnożnik co skutkowało obniżeniem zegara. Wyczytałem, że Thermal-throttling jest tego winą, więc go wyłączyłem. Wszystko ok temperatura nadal osiąga maksymalnie 66 stopni ale system po jakimś czasie się zawiesza i pomaga tylko reset :? Czego to może być wina, temperatury, płyty głównej czy może czegoś innego ?

Z tym bym uważał - zobacz tutaj

jak Ci to może pomóc.

Więc ten czujnik temperatury nie mierzy dokładnie temperatury rdzeni a raczej jest gdzieś na procesorze. Temperatura graniczna będzie coś koło 75-90*C.

Nie napisałeś jak długo to chłodzenie jest na CPU, jaka jest pasta i czy w ogóle jest (czy może została o zgrozo stara). Możliwe że jest coś nie tak założone, choć to chyba prawie niemożliwe.

Chłodzenie razem z nową pastą( revoltec cooling) zostało nałożone już dawno temu ( w marcu), wszystko zamontowane poprawnie.

Wyłączenie Thermal-throttling może nie było najrozsądniejsze, zaraz to włączę :slight_smile: Czyli nie podkręcę mojego procesora ? :x

Hmm a próbowałeś tą drugą wartość zmieniać? Zmieniaj o 5MHz up i tak powoli aż osiągniesz maks.

Na moje to ta sekcja zasilania nie daje rady. Ona nie jest stworzona do OC, tym bardziej do tak prądożernych procesorów jak Quady…

Troszkę dużo, mój Quad @ 3GHz na Freezer 7 Pro + AC5 osiągał ~ 60 stopni…

No i właśnie w tym problem, że nie wiem czy winna jest płyta główna czy chłodzenie nie wydala. A może zmiana pasty by pomogła ?

A miałbyś instrukcje do tej płyty głównej? Powinna być tam napisany ile maksymalnie jest wstanie przeznaczyć na CPU.

Nie za bardzo wiem co co Ci chodzi :), ale tak mam instrukcje. Dodatkowo jest ona także w wersji elektronicznej tutaj.

No niektóre płyty tak mają że obsługują procesory które pobierają maksymalnie 95W

Ale widzę że w tej płycie nie ma takiej informacji (jest jedynie ostrzeżenie dot. serii E5000, ale to raczej Ciebie nie dotyczy)

Ok, dzięki za pomoc :slight_smile: Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś pomysły to proszę pisać .

Zdecydowałem się wymienić moją obudowę, gdyż aktualna jest mała i tak jak trafnie zauważył t.luk słabo wentylowana. Więc teraz będę potrzebował pomocy w wybraniu jakiejś dobrze wentylowanej obudowy i dosyć dużej, gdyż w niedalekiej przyszłości chcę zakupić kartę pokroju HD 6870, czyli dosyć dużej. Ale do tego pytania założę nowy temat.