Temperatury rdzeni proca?

Bardzo proszę o odpowiedż czy to normalne że temp. poszczególnych rdzeni procesora (intel pentium E5400) różni sie o jakieś od 2 do 6 stopni.W spoczynku jest prawie ok różnica niewielka do 2 stopni w stresie wacha sie czasem ok a czasem 46 do 51 :frowning: .Co wy na to?

Jeden rdzeń jest bardziej wykorzystywany

No tak ale czy tak być powinno?

To jest normalne wynika to z tego względu że rdzenie są nie równo obciążone w skutek czego również nierówno się nagrzewają

:smiley: Uspokoiłeś mnie troszeczkę.

Dodane 23.09.2009 (Śr) 0:45

Witam poraz kolejny i proszę o odpowiedż doświadczonych użytkowników procesorów 2 rdzeniowych.Od jakiegoś czasu (od kąd zainstalowałem Everest),zaóważyłem że rdzeń nr 1 jest cieplejszy o jekies 3-5 stopni(szzcegulnie w czasie dość intensywnego eksploatowania(szzcegulnie granie),przyjtrzałem się temu nieco dokładniej stwierdzając (co jest niejako oczywiste) że przeważnie to właśnie rdzeń nr1 jest wykorzystywany w wiekszym stopniu.Nie zawsze ale często.Czy to normalne ?CZy użycie rdzeni powinno być raczej takie samo?Zapomniałem dodać posiadam procesor Intel E5400 na chłodzeniu Box.

Tak, to jest normalne przy wszystkich procesorach wielordzeniowych. Nie masz czym się przejmować. W danej chwili nigdy nie będzie sytuacji, że każdy z rdzeni jest identycznie obciążony - zawsze są różnice i one wpływają na te minimalne różnice temperatury.