Temperatury rdzeni proca?

(Lukaszroj17) #1

Bardzo proszę o odpowiedż czy to normalne że temp. poszczególnych rdzeni procesora (intel pentium E5400) różni sie o jakieś od 2 do 6 stopni.W spoczynku jest prawie ok różnica niewielka do 2 stopni w stresie wacha sie czasem ok a czasem 46 do 51 :frowning: .Co wy na to?

(Michalzbr) #2

Jeden rdzeń jest bardziej wykorzystywany

(Lukaszroj17) #3

No tak ale czy tak być powinno?

(system) #4

To jest normalne wynika to z tego względu że rdzenie są nie równo obciążone w skutek czego również nierówno się nagrzewają

(Lukaszroj17) #5

:smiley: Uspokoiłeś mnie troszeczkę.

-- Dodane 23.09.2009 (Śr) 0:45 --

Witam poraz kolejny i proszę o odpowiedż doświadczonych użytkowników procesorów 2 rdzeniowych.Od jakiegoś czasu (od kąd zainstalowałem Everest),zaóważyłem że rdzeń nr 1 jest cieplejszy o jekies 3-5 stopni(szzcegulnie w czasie dość intensywnego eksploatowania(szzcegulnie granie),przyjtrzałem się temu nieco dokładniej stwierdzając (co jest niejako oczywiste) że przeważnie to właśnie rdzeń nr1 jest wykorzystywany w wiekszym stopniu.Nie zawsze ale często.Czy to normalne ?CZy użycie rdzeni powinno być raczej takie samo?Zapomniałem dodać posiadam procesor Intel E5400 na chłodzeniu Box.

(Cedar) #6

Tak, to jest normalne przy wszystkich procesorach wielordzeniowych. Nie masz czym się przejmować. W danej chwili nigdy nie będzie sytuacji, że każdy z rdzeni jest identycznie obciążony - zawsze są różnice i one wpływają na te minimalne różnice temperatury.