Temperatury w kompie

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy wg Was mam temp. w kompie w normie o wydaje mi się że są dużo za wysokie ( może to też wina tych upałow, dzis 35 stopni ) temperatury wklejam z Everest Home Edition 2.20:

a tu konfig kompa:

AMD Athlon 3500+

1 GB RAM

GF 7600 GT

HDD Samsung SP2504C

zasilacz: Chieftec 400W

z gory dzieki, pozdro

To ile ty byś chciał?? 30°C ??

są w normie

Przy 35 st. C to normalne.

Pamiętaj tylko aby wloty i wyloty powietrza nie były niczym zasłonięte i powinno być ok.

Jeśli coś zacznie dziać się złego z kompem zawsze możesz dołożyć dodatkowe chłodzenie.

dzieki, wlasnie mam jeszcze 1 miejsce w kompie na wiatraczek i chyba je zapełnie :slight_smile: jeszcze raz dzieki za odp, zawsze mozna na Was liczyc ;]

Czy możecie podać jakie są przedziały bezpiecznych temperatur dla poszczególnych części komputera?

procesor 60 - 70

Dysk raczej do 40

aux- nawet większość nie wie co to jest ale może się grzać bardzo dużo

Płyta główna tak do 60

Karta graficzna do około 70 80 zalezy tez jaka bo np geforce 8800 dla niego normla to jest np 120:D wiec mozna jajka piec:P

Cos chyba za malo podales… :x

Celsjusza?

a ja mam 30 °C

ja mam procka tak 52(jak gram) i 42-45 (jak nic nie robie)

tak mało :shock: mój ma tak koło 44

Właśnie z tym dyskiem to chyba zaszalał. Nie możliwe ze tylko 40stopni. Ja sam mam 46 i jakoś chodzi. A jak podałeś ze 40stopni to max to już nie powinienem z Wami pisać :stuck_out_tongue:

proce wytrzymują do 90*C

chipsety płyty głownej -> tutaj zależy od chipsetu, nforce 680i grzeje się okropnie nawet przy wydajnych chłodzeniach osiąga bez problemu 90*C a niektóre są bardzo chłodne…

tempratura dysku przekraczać nie powinna 60*C dla bezpieczeństwa ;]

co do kart graficznych -> wytrzymują do 125*C

należy jeszcze dodać że wysoka temperatura ma negatywny wpływ na podzespoły elektroniczne, w których pod wpływem dużej ilości celcjuszy zachodzą pewne reakcje mogące znacznie skrócić żywotność sprzętu.

w przypadku nowego sprzętu taka temperatura się długo nie utrzyma -> dany podzespół po prostu zwolni…

nie słyszałem jeszcze o zwalniających dyskach twardych :stuck_out_tongue: pod wpływem wysokiej temperatury (raczej o odkształceniach talerzy itp.)

Bezpieczna temp dla dysków - do 40 st.

Jak przekroczy to nie musi się od razu zjarać, , na pure pc ktoś ‘‘chwalił’’ rekord WD 67 st.

Dla AMD64 do 65 st.

Wyrównałem. :mrgreen:

bb2c104143204b00.gif

Albo czujnik, zepsuty albo Everest kłamie. Jak dotykam to mnie nawet nie parzy. Szacuję ok.40°C

hehe, to ja miałem 135°C Na moim procku, bo zapomniałem podłączyć wentylator, i gry się zaczęły jakoś lagować, wiec zresetowałem kompa, to się zawiesił, no to sprawdzam w biosie co jest, a tu 135°C po prostu szok, wiec wyłączyłem kompa i po chwili zczaiłem że nie mam włączonego wentylatora.

a Procesor do dziś działa. ;D

Pozdrawiam

o stukła mi 100 ;D