Temperatury w laptopie

Witam, tym razem to ja potrzebuję pomocy/porady co do temperatur laptopa.

W spoczynku(np. teraz), NHC zmniejsza napięcie i taktowanie procesora to ładnie temp ma 35* i dysk też 35*, lecz gdy oglądam film i trochę przytkam wentylację dysku czy też zacznę kopiować czy męczyć dysk dłużej to jego temp dochodzi do 47* nawet(45* jak go męczę na biurku)

Grafika i MCP(?) teraz 46* a jak go już lekko obciążę to przeważnie to MCP-55+ temp. grafika po gierkach raczej nie wymagających 70*.

Dysk to Hitachi HTS542525K9SA00 (250 GB, 5400 RPM, SATA).

Z tego co wiem to taka temp to raczej zabójca dla dysku, a ja chcę żeby mi służył jeszcze długie lata najlepiej :smiley:

Nie wspomnę o tym MCP ale to ja nawet niebardzo wiem co to jest.

Laptop Hp Pavilion 9730us.

Jak z gwarancją, masz jeszcze?

Co do dysku to faktycznie sporo, ja na swoim przy obrotach 7200 mam niecałe 40* nawet przy benchmarkach dyskowych, więc Twoja temp dysku jest niepokojąca.

Przy gierkach (TrackMania) w porywach mam 90*, dużo, ale chyba ciężko jest zejść z tego w upalne dni, więc chyba o ten podzespół nie musisz się martwić.

Masz czysto wewnątrz obudowy, na wentylatorach i radiatorach?

Mam pytanie do Bolo92. Jak się sprawuje NHC ma twoim laptopie? Masz może Viste?

w laptopach zakres temperatur jest wyższy

ja mam w spoczynku 40, jak obciążę w 100% procesor to jest 70

prawie dwa lata działa Toshiba i wszystko jest ok

nie masz się czym przejmować

poza tym Turiony mają tendencje do wyższych temperatur

NHC na Viście działa bezproblemowo

Ja mam XP, bo Vista= :x dla mnie, nie działał dopóki nie miał sterowników do procesora :smiley: Jak już mu je zainstalowałem to ładnie taktowania zmienia.

Co do reszty, to w miarę dystans biorę do nich bo wiem że ma mało laptop miejsca do chłodzenia tego wszystkiego, tylko najbardziej mnie martwi ten dysk.

Kwiecień, wtedy laptopa dostałem i od tego czasu nic go tam nie czyściłem. Gwarancja niby door-to-door jest, tylko nie jestem pewny czy na cały świat czy na USA(stąd też laptop przywieziony).

Powiadomienia e-mail coś to kiepsko działają ;/ bo nic mi nie przyszło o tym temacie, a z innych to może 30% przychodzi-■■■■.

dysk jaką temperaturę maksymalnie miał?

To można dowiedzieć się ze S.M.A.R.T dysku. Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Ja zauważyłem maxymalną taką jaką dałem w pierwszym poście 47*, nie jestem teraz w domu to nie zobaczę.

A właśnie, jakim programem badałeś te temperatury?

No i czekamy na odczyt SMART…

Everest Ultimate Edition i NHC pokazuje w trayu, czerwona-dysk, czarna-procesor.

15ba118c8f1074f1m.png

To może korzystając z okazji sam spytam o temperatury…

Czy dla procesora C2D T7500 temperatura 50*C - 52*C (CoreTemp) przy podłączonym ładowaniu (uruchomione gg i Opera) jest w normie? Zaraz po odpaleniu Visty Home Premium z rana około 46*C - 47*C.

Zastanawia mnie czemu w BIOSie nie ma opcji wyboru temperatury odłączenia.

Zastanawia mnie także o ile mógłbym schłodzić procek dzięki NHC.