Tempo odświeżania ekranu

jakie znaczenie ma “tempo odświeżania ekranu”??? teraz mam ustawione na 60Hz mam jeszcze dostępne 70 i 75 czy moge to zmienić bez problemów.???mam athlona 2800+,512 ram,geforce fx 5700 128mb.

Możesz spokojnie ustawić na 75 Hz. Konfiguracja kompa nie ma tu nic do rzeczy. Istotniejszy jest monitor.

Co do samej definicji odświeżania, to poczytaj to

http://www.komputerswiat.pl/informacje/leksykon/412.asp

Updt.

Post Mario przypomniał mi, że nie napisałem:

75 Hz przy rozdzielczości 1024x768

napisz jaki masz monitor i ile cali

ja mam 72hz, niezaleca sie szybkiego odświeżania obrazu, przy wysokich rozdzielczościach, zazwyczaj w sterach karty sa informacje na ten temat, złę ustawienie moze spowodowac uszkodzenie karty lub monita :slight_smile:

Nie tylko - w instrukcji monitora też :slight_smile:

To musi być współbieżne

Ja pracuje na rozdzielczości 1152x864 przy odświeżaniu 100 Hz. Im wyższe odświeżanie tym wzrok się mniej męczy :]

Ustaw najwyższą dostępną.

A najlepiej sprawdź tam:

Panel sterowania=>Ekran=>Ustawienia=>Zaawansowane=>Karta=>Lista wszystkich trybów.

Tam będzie napisane, jakie odswiezanie może być ustawione przy danej rozdzielczości i danej palecie kolorów. Wybierz najwyższy z możliwych.

Możesz też zajrzeć:

Panel sterowania=>Ekran=>Ustawienia=>Zaawansowane=>Monitor.

Masz tam takie okienko “Częstotliwość odświeżania monitora”. Pod spodem postaw ptaszka w okienku przy “Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić”, a potem wybierz najwyższy z listy.

Wszystko to podaje z Win 2000, ale w XP powinno być podobnie albo tak samo.

im wyzsze odświeżanie tym łatwiej zabic monitor lub karte :stuck_out_tongue:

a co to za argument w ogóle :? Monitor sobie kupisz nowy a oczu nie…

A im niżesz tym łatwiej “zabić” oczy :smiley:

Wolę mieć zepsutą kartę niż zepsute oczy :slight_smile:

ja wole by zepsuł mi sie i monit i karta, niepredko kupie nowa i oczki odpoczna :stuck_out_tongue:

pozatym 100hz odswiezania, nieuratuje oczków jak ktoś siedzi przed kompem po 20h dziennie :roll:

Mam pytanko gdzie moge zmienic to odswiezanie u siebie tzw. wchodze w ustawienia monitora \zaawansowane i nie wiem gdzie dalej , jak klikam na karte to nic nie ma o odswiezaniu ??

Panel sterowania>>>Ekran>>>Ustawienia>>>Zaawansowane>>>Monitor

siemka! słuchajcie ja mam takie pytanko… czy nic mi sie nie spali lub nie stanie sie nic z kompem przy takich ustawieniach:

1024x786 tempo odswierzania to 85 hertzy nie spali mi sie nic ? ;D prosze o odp ;] a reszta kompa to… monitor philips 105b (stary jak swiat 6 lat chyba ma:D) amd athlon 2 ghz 64bit, gf 7600gs, 512mb ram…

@EDIT

zapomniałem jeszcze zapytac…czy ma tempo odswierzania cos wspolnego z grami? pozdro