Tempo odświeżania ekranu

(Dziurdzia01) #1

jakie znaczenie ma "tempo odświeżania ekranu"??? teraz mam ustawione na 60Hz mam jeszcze dostępne 70 i 75 czy moge to zmienić bez problemów.???mam athlona 2800+,512 ram,geforce fx 5700 128mb.

(Magik) #2

Możesz spokojnie ustawić na 75 Hz. Konfiguracja kompa nie ma tu nic do rzeczy. Istotniejszy jest monitor.

Co do samej definicji odświeżania, to poczytaj to

http://www.komputerswiat.pl/informacje/leksykon/412.asp

Updt.

Post Mario przypomniał mi, że nie napisałem:

75 Hz przy rozdzielczości 1024x768

(Qbek50) #3

napisz jaki masz monitor i ile cali

(:: MARIO ::) #4

ja mam 72hz, niezaleca sie szybkiego odświeżania obrazu, przy wysokich rozdzielczościach, zazwyczaj w sterach karty sa informacje na ten temat, złę ustawienie moze spowodowac uszkodzenie karty lub monita :slight_smile:

(Asterisk) #5

Nie tylko - w instrukcji monitora też :slight_smile:

To musi być współbieżne

(system) #6

Ja pracuje na rozdzielczości 1152x864 przy odświeżaniu 100 Hz. Im wyższe odświeżanie tym wzrok się mniej męczy :]

(jerzy) #7

Ustaw najwyższą dostępną.

(Magik) #8

A najlepiej sprawdź tam:

Panel sterowania=>Ekran=>Ustawienia=>Zaawansowane=>Karta=>Lista wszystkich trybów.

Tam będzie napisane, jakie odswiezanie może być ustawione przy danej rozdzielczości i danej palecie kolorów. Wybierz najwyższy z możliwych.

Możesz też zajrzeć:

Panel sterowania=>Ekran=>Ustawienia=>Zaawansowane=>Monitor.

Masz tam takie okienko “Częstotliwość odświeżania monitora”. Pod spodem postaw ptaszka w okienku przy “Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić”, a potem wybierz najwyższy z listy.

Wszystko to podaje z Win 2000, ale w XP powinno być podobnie albo tak samo.

(:: MARIO ::) #9

im wyzsze odświeżanie tym łatwiej zabic monitor lub karte :stuck_out_tongue:

(Farall) #10

a co to za argument w ogóle :? Monitor sobie kupisz nowy a oczu nie…

(Damian) #11

A im niżesz tym łatwiej “zabić” oczy :smiley:

(3dm Racek) #12

Wolę mieć zepsutą kartę niż zepsute oczy :slight_smile:

(:: MARIO ::) #13

ja wole by zepsuł mi sie i monit i karta, niepredko kupie nowa i oczki odpoczna :stuck_out_tongue:

pozatym 100hz odswiezania, nieuratuje oczków jak ktoś siedzi przed kompem po 20h dziennie :roll:

(Przemek89k) #14

Mam pytanko gdzie moge zmienic to odswiezanie u siebie tzw. wchodze w ustawienia monitora \zaawansowane i nie wiem gdzie dalej , jak klikam na karte to nic nie ma o odswiezaniu ??

(Damian) #15

Panel sterowania>>>Ekran>>>Ustawienia>>>Zaawansowane>>>Monitor

(Jordanmi) #16

siemka! słuchajcie ja mam takie pytanko… czy nic mi sie nie spali lub nie stanie sie nic z kompem przy takich ustawieniach:

1024x786 tempo odswierzania to 85 hertzy nie spali mi sie nic ? ;D prosze o odp ;] a reszta kompa to… monitor philips 105b (stary jak swiat 6 lat chyba ma:D) amd athlon 2 ghz 64bit, gf 7600gs, 512mb ram…

@EDIT

zapomniałem jeszcze zapytac…czy ma tempo odswierzania cos wspolnego z grami? pozdro