Tempteratura w lapku - coś jest nie tak

(-=Wyrod=-) #1

Witam posiadam laptopta Asus'a x52j od pewnego czasu mam pewien problem z nim a mianowicie gdy odpale "lepsze" gry laptop zaczyna się strasznie grzać i wyłącza się przeważnie po 10-20min grania w grę, dzisiaj dla testu odpaliłem 4 konta w grze MuOnline poniżej dołączam ss z GPU'z o temp lapka (maksymalnie podchodzi do 96*C przy odpalonych 4 kontach) czy taka temperatura jest normalna ? Czy wysyłać laptopa na gwarancję?

b013e645ceaad988m.jpg

a tutaj pomiar z SpeedFana (temp procka?)

55d6fb509c287182m.jpg

Pozdrawiam Wyród

(Dimm Dna) #2

Gwarancja bo sam nie możesz przeprowadzić pełnej konserwacji układu chłodzenia bo możesz naruszyć jakąś plombę. Tak będzie przynajmniej nie na twój koszt.

(-=Wyrod=-) #3

Tak tylko czy taka temperatura jest normalna ? jaka powinna być?

(Bardi99) #4

Ja posiadam laptopa Asus K70ID i podobnie miałem problemy z chłodzeniem. GPU miało po 70C przy lekkich grach natomiast przy wysiłku po 90C - wtedy się wyłączał.

sprawa jest taka że chłodzenie procesora oraz grafiki jest położone na jednym radiatorze odprowadzanym przez wiatraczek. Musiałem go rozebrać, przeczyściłem wiatrak oraz wymieniłem pasty na CPU i GPU. Laptop teraz nagrzewa się ale max do 70C. Przynajmniej nie mam alertów z przegrzewaniem.

(oliee0) #5

Asusy ogólnie (większość) mają słabe chłodzenie i prawdopodobnie gwarancja nic nie da. "Temp1" na drugim obrazku to raczej temperatura płyty głównej lub GPU. Ja mam aktualnie laptopa HP (dv6710ew), podczas gry w np. CoD4 uzyskiwał temperatury powyżej 85C, dlatego zakupiłem podstawkę chłodzącą , którą właśnie powinieneś kupić, bo nic innego nie pomoże. Teraz w stresie mam temperatury nie więcej niż 73C i są dla mnie zadowalające.

PS - w laptopie mam otwartą klapkę na RAM i połowę płyty głównej i wieje wprost do "ognia". 8)