Ten sam Mac na trzech urządzeniach, włamanie?

Witam.
kilka dni temu dostalem nowy router z z Vodafone, mam w nim tv/telefon i internet, chcialem nowy bo ma wifi6 a mialem stary model.
Wystarczyło nowy podlączyc i po 30 min. aktualizacji modemu wszystko działało, wydaje mi sie ze Mac modemu jest z starego routera co im odeslałem.
Wystarczylo podlaczyc do sieci i wszytko bylo automatycznie i po 30 min byl internet, telefon itp.
Po kilku dniach zainstalowałem programy na telefon wifi Thief Detector i kto kradnie internet.
Programy znalazły jakie urzadzenia sa aktualnie w tym czasie podłączone do sieni lan i wifi.
Znalazlo 3 urzadzenia z tym samym Mac.
Jeden to nowy routem co instalowalem kilka dni temu a dwa pozostale nie mam pojecia co to.
Maja te sam Mac ale inne IP , ich nazwa jest taka sama ARRIS - to jest model urzadzenie mojego routera w domu Vodafone ARRIS …
W ustanienaich routera jest inny mac niz ten z tylu na naklejce routera , na 100% nowy router ma wprwadzone przerz dostawce internetu stary MAC poprzedniego routero co go odesłałem.
Po tym jak wykrylem 3 urzadzenia z tym samym Mac pomyslałem ze zablokuje dwa pozostałe w ustawieniach routera ale ten wykrywa inne urzadzenia a nie wykrywa urzadzenia z tym samym mac co wykryly programy z telefonu.
Albo to pozostalosci po poprzednich routerach albo vodafone udostepni moje dane komus innemu dlatego telefon wykrywa inne te same adresy mac a router juz nie. ?

Jesli podlacze komputer w domu przez kabel lan to w ustawieniach polaczenia mam identyczny adres DNS ipv6 jak jeden z tych klockow MAC
Na PC jest to dokladnie pisze : Servery DNS IpV6: 2a02:908… ( identyczny jak jeden z klockow wykrytych z telefonu )

Zainstalowalem program WhoIsConnectedSniffer ale nie znam sie na nim, podobno mozna sprawdzic czy jesli ktos kradnie dane/internet to czy sa wysylane tam pakiety danych , ale ja sie na nim nie znam.

Czy Vodafone celowo udostepnia komus moje dane albo to normalne z tym MAC ?

zdjecia z tego programu z telefonu



Prosze zdjecie tego programu WhoIsConnectedSniffer zainstalowanego na kompie, podlaczonym do routera kablem lan.

On nie znalazl klonow MACA routera , moze trzeba cos ustawic, nie znam sie na tym programie.

Router w domu to ten w srodku Arris na zdjęciu a komp co pisze do was teraz podlaczony przez kablel to pierszy od góry.

WhoIsConnectedSniffer nie wykrywa, w ustawieniach routera nie wykrywa, a programy na telefonie android wykrywaja te dwa pozostale urzadzenia z tym samym mac co router w domu.

Wszystko jest jak trzeba. Tak ma być.

1 polubienie

Czyli wszystko jest ok, już sie bałem że mam włama :slight_smile:

Wywal te programy detektory i inne, postaw mocne hasło cyfry, litery, dziwne znaki. Będziesz miał spokój psychiczny.
I ten sam MAC to nie jest normalne, może router Vodafone tak ma.

Oczywiście, że wszystko jest normalnie. :joy:

To ciekawe, bo u mnie wszystko Ma inny MAC


Możesz się włamywać, firewall sprzętowy za funbox6

Bo to inne urządzenia. :rofl:

Do czego? Sieci wewnętrznej adresowanej przez twój serwer DHCP? Miliony ludzi mają 192.168.1.xxx

MAC, to mało wiesz

MAC to ja mam taki jaki mi pasuje. :upside_down_face:

Sprawdzilem jeszcze ip tych klonow w google jako lokalizatory ip.

Ip servera to wiadome
Ip jednego z klonow pokazal ze to moje mieszkanie , tak mysle bo pokazuje z dokładnością tylko ze to te miasto/ dzielnica ca
Chodzi o ip tego co zaczyna sie 2a…jak pisalem wczesniej I Na PC jest to dokladnie pisze : Servery DNS IpV6: 2a02:908… ( identyczny jak jeden z klockow wykrytych z telefonu.

Ostatnie ip klona co zaczyna sie na fe80 to sprawdzalem wiele strona i zadna nie wyswietla mapy tego ip.
Moze dlatego ze to jakies wewnętrzne ip ?

Dla pewnosci cos jeszcze speawdzic albo temat zamykamy ?
Teoretycznie najlepiej pojechac do kolegi co ma tego samego dosrawce internetu i ten sam router i sprawdzic czy tez ma klony maca.
Na infolinie vodafon nawet nie dzwonie bo to buraki.
Nie napisalem na poczatku ze mieszkam w DE a nie w PL ale czy to ma znaczenie.
Dodam ze na poprzednich routerach nie sprawdzalem czy sa klony mac bo program Wifi Thief Detector od paru dni.

Ktos mial w vodafone podwujny mac i tak mu odpisali

Router może wysłać kilka identyfikatorów SSID, które zazwyczaj mają ten sam adres MAC. Jeśli inna sieć nie jest używana, nie powinno to wpływać na wydajność.

Możesz to po prostu przetestować:
zmień kanał swojego ssid - kanał drugiego ssid również
wyłącza sieć WLAN, drugi ssid też zniknął

Jest bardzo mało prawdopodobne, że ten ssid ma coś wspólnego z szybkością, jeśli nie jest podłączony