Ten sterownik graficzny nvidia nie jest zgodny z tą wersją systemu windows

Witam.
Mam problem z nowym laptopem, otóż w panelu Nvidia experience pojawia się następujący komunikat ten sterownik graficzny nvidia nie jest zgodny z tą wersją systemu windows. Windows update sprawdzony i system jest w wersji 1803, ponadto w grach takich jak Total war warhammer 2 fps w okolicach 30 na wysokich gdzie powinien byc w okolicach 80.
Na lapotopie są 2 karty graficzne jedna to gtx 1060 druga intel UHD 630.

Nvidia geforce 1060 plus uhd 630
intel i7 8th gen

Najlepiej wywal experience i sterownik. Następnie wykonaj czystą instalację sterowników do twojej karty graficznej.

Czasami Nvidia robi takie cyrki :slight_smile:

Czysta instalacja już bez NVIDIA experience :wink:

Ok, experience odinstalowane, pobrałem sterownik ze strony nvidi i podczas instalowania wyskoczyło to

Hej,

  • A co to dokładnie za laptop?
  • Próbowałeś sterowników udostępnianych przez producenta laptopa?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jaki masz windows 10 - x32 czy x64 ? Jaki model karty graficznej ?

Laptop - asus tuf gaming fx504 series
karta- gtx 1060 wersja sterownika-25.21.14.1735 data-11.12.2018
win-64
ddr4 8gb
intel i7 8th
Nie próbowałem sterowników od producenta.
Proszę o szczegółowe tłumaczenie jestem laikiem

zainstaluj na początek sam sterownik - https://www.nvidia.pl/Download/driverResults.aspx/147273/pl

Jak się uda, to wtedy możesz zainstalować Experience.

Efekt taki sam jak wczesniej, problem lezy u nvidi czy windowsa? podczas aktualizacji z menadzera urządzeń otrzymałem komunikat że sterowniki są najnowsze a nie są

Dobra a zainstaluj sam Nvidia Experience i pobierz przez niego sterowniki - pokaz jaki się komunikat ujawni.

Hmm …

Dobra jeszcze inaczej. Wyinstaluj Nvidię i Experience. Po wyinstalowaniu wyczyść foldery po nich (o ile się ostały). Zamknij i uruchom ponownie system.

Uruchom aktualizowanie systemu operacyjnego - system powinien sam wychwycić że brakuje sterowników to je doinstaluje sam.

Chodzi o odinstalowanie karty czy wszystkich plików?
exp odinstalowane

Odinstalowanie sterowników korzystając z apletu Programy i funkcje.

Same pozostałości po sterowniku graficznym (foldery), ale po wyinstalowaniu sterowników.

Ewentualnie spróbuj sterowników producenta. Znajdziesz je tutaj: https://www.asus.com/pl/Laptops/ASUS-TUF-Gaming-FX504/HelpDesk_Download/ Chodzi o sterownik VGA.

Pobrałem z podanej strony i wyswietlił sie ten sam komunikat dla innej wersji sterownika
W programach nie widzę żadnej opcji

Odpal w trybie awaryjnym, wywal sterowniki i spróbuj ponownie. Jeżeli nie pomoże to wywalasz ponownie wraz ze sterownikami grafiki Intela. Instalujesz następnie najświeższe stery tej grafiki - prawdopodobnie tylko te na stronie producenta będą pasować -, a potem już sterowniki Nvidii.

Swoją drogą dlaczego korzystasz z tej wersji systemu, a nie z najnowszego build-a?

A no patrz. Nie zauważyłem. Być może nie zainstaluje najnowszych sterowników, bo build się nie zgadza. Po cyrku ze sterownikami graficznymi instalowanymi na starych buildach, AMD zablokowało możliwość instalowania najnowszych paczek póki system nie zostanie zaktualizowany. NV może zrobiła to samo. Ostatnie dwie paczki, a może nawet trzy od AMD wymagają 1809.

1 polubienie