"Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania"

Witam.

Niedawno zakupiłem nową płytę główną / RAM / procesor… Gdy chciałem zainstalować sterownik graficzny Intelowski (nazwijmy to) to wtedy wyskakuje właśnie błąd ““Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania””.

Specyfikacja:
System: Windows 10 Home 64bit
GPU: ASUS GeForce GTX 1050 Ti Phoenix
CPU: Intel Core i5-8600k
Płyta główna: B360 Aorus Gaming 3 WIFI
RAM: Ripjaws DD4 2x8GB (dokładnego modelu niestety nie podam, gdyż wyrzuciłem pudełko, a i tak rozbieranie całej “budy” mija się z celem, bo raczej to od RAMU nie zależy, a wręcz na pewno)

Dodam też, że robiłem, a właściwie to próbowałem wyszukać sterowników poprzez “Intel® Driver & Support Assistant”, lecz bezskutecznie, pod zakładką “Graphics” jedynie co się pojawia to właśnie “NVIDIA GeForce 1050Ti” i nic więcej… a resztę sterowników mam zainstalowanych tzn. i z płyty od GIGABYTE od płyty głównej oraz wszystkie co były na “Intel® Driver & Support Assistant”.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o pytania/odpowiedź, gdyż już sam nie wiem co mam zrobić z tym, a mam nadzieję, że ktoś pomoże z tym.

Pozdrawiam :slight_smile:

A po co ci sterownik intel skoro używasz tylko karty nvidia? Gdzie masz podpięty monitor? do karty czy płyty głównej?

Sterownik nie chcę się zainstalować bo prawdopodobnie płyta główna sama wyłączyła zintegrowaną kartę graficzną skoro używasz dedykowanej.

Skoro masz 1050 TI, to Intelowskich nie zainstalujesz. Wyjmij tego GTX’a i możesz zainstalować. Ale w sumie i tak Ci to nic nie da.

Zainstaluj te sterowniki do karty nVidia GTX 1050Ti: https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/143231/en-us
Oczywiście, monitor podłączony do tejże karty!