Teperatura procka

Temperatura krytyczna przeciętnego Bartona to 85 stopni Celsjusza… Poniżej tej temperatury procesorowi nie ma prawa stać się “kuku” z powodu temperatury :idea:

Tylko odczyty programowe spod windozy nie sa dokladnymi wartosciami temp. jaka posiada sam rdzen procka :!: Tylko zalozenie czujki daje mozliwosc zczytywania doklednej temperatury procesora :smiley:

Pawek to zrob na swoim sprzecie taki test :smiley: wystarczy mi screnn z 80*C na procku :smiley: Zapewne wytrzyma, ale zobaczysz jak zachowuje sie sam procek :twisted: Heeee? Piszesz sie?

:: MARIO :: , już nie takie numery przechodziłem. Jakbyś miał ochotę to przejrzyj ten topic. Muszę tylko odszukać te fotki, co tam zlinkowałem, bo adresy są nieaktualne.

:arrow: http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=8071

No przejżałem wątek, i powiem, ze nieźle procka katujesz :lol:

ja u siebie mam średnio 47-48*C, max. temp. to 55*C, wiecej sie jakoś niepodgrzeje :slight_smile: od. 53*C procek chodzi choć delikatnie zwalnia :?

Ostatnio zmontowałem tunelik, i jestem bardzo z niego zadowolony :slight_smile:

Jednak widze, ze Twoj amd to tortury ogniowe przechodzi :stuck_out_tongue: no cuż Twoj proc :wink:

Z temperaturą 85 stopni to ten Twój antek, Pawku, chyba długo nie

pociągnie :frowning: A poza tym przecież od niego nagrzewają się wtedy też

inne podzespoły.

U mnie (1700) z programowym chłodzeniem jest średnio 30 stopni w czasie

normalnej pracy i ok. 50 “in strain”. :slight_smile:

FanSpeed bardzo ładnie zwalnia mi wentylator i wszystko cichutko chodzi.

Przejrzałem to forum i przeraziła mnie ta uwaga:

Czekaj tatka latka…

Oto obiecane foty:

1.jpg

2.jpg

Nie przekonują mnie te zdjęcia. (Zwłaszcza, że na pierwszym jest byk językowy) :smiley:

Podkręciłem wczoraj antka z 1700+ na 1800+ zmieniając taktowanie w Biosie,

a temperatury prawie się nie zmieniły - teraz 32. Pół nocy grałem w Unreala -

było nie więcej niż 55 (sprawdzałem co jakiś czas z ciekawości).

A czy z tymi 110 stopniami, to nie jest błąd BIOS-u albo płyty głównej?

pierwsze foto to zrzut z temp. krytycznej chyba po, ktorej system zgasnie bez ostrzezenia :confused:

Zdjęcia są autentyczne. Z resztą podpasujcie je sobie pod tamten topic, bo tutaj już mi się nie chce pisać tego wszystkiego od nowa :stuck_out_tongue:

:: MARIO :: :arrow: Masz rację.

Poza tym - tak miałem kiedyś. Na chwilę obecną sytuacja jest już inna - choć to cały czas ten sam procesor.