Teperatura procka

Mam bartona 2500 + podkreciłem go na 3200 + i mam temprature procka 56, 57 stopni nie jest to za duzo ??? Płyta główna epox 8RDA3+ Z góry dzieki za odpowiedz

No temperaturka te jest odrobinke za wysoka…Zredukuj ją do 50 stopni.

Jest lato i nie jest to najlepszy czas na podkręcanie. Dlatego tez się grzeje. Musisz zastosować lepsze chłodzenie. :smiley:

Skorzystaj z programu CPUIdle. Polecam! Mistrzostwo świata!

http://www.cpuidle.de/

no chyba mnie nie stac na ten programik, na lepsze chłodzenie tez nie bardzo. Mam nadzije ze mi sie nie skopci procek :-x

W takim razie nie podkręcaj procesora. :smiley: Zresztą masz 2500 to po co ci ten problem. :?

lepszego programowego chlodzenia do AMD neznajdziesz jak to ponizej:

ono nieobciaza procka jak inne to robia do 100% np. CpuCool

czy PCAlert dla ( plyt MSI)

przy schladzaniu;tylko wykorzyst. wylacz. czesci instrukcji Halt i tym spaosobem mamy zmniejszona temp.

–S2kCtl v1.2b53-- (darmowy, w zasadzie jedyny dla AMD,ktory tak nisko potrafi schlodzic)

http://www.stargaz0r.nm.ru/ (homepage)

http://www.stargaz0r.nm.ru/files/s2kctl12b53.zip

to na temat programowego chlodzenia -AMD-

a jesli masz troche kasy mozesz zainwestowac w wentylator aluminiowy z wkladka miedziana wraz z wentylatorem 80mm moze byc wiekszy nawet do 85mm (predkosc takiego went. jest do 3500obr/s

cena 55-65zl

ale wydmuch m/szesc. powietrza jest najwyzszy ze wszystkich i to jest najwazniejsze w tym temacie)+kupujesz paste termoprzewodzaca z domieszka srebra, oczywiscie wentylartory 80mm dodatkowe do obudowy.cena ok 25-35 zl

dla tuningowcow polecam zakup np. dodatkowego chlodzenia do procka na lewy plat pokrywy obudowy, laczymy wtedy dwa wentylatory rura (tunel wywiew.) oraz mocujemy ja tak zwanymi zaklad. (wczesniej oczywiscie robimy otwor w obudowie na jego usytuowanie) taki bezposredni wywiew ciiepla z wentylatora na zew.>> jest bardzo dobrym rozwiazaniem

osobisie polecam do wentyl . takiego jak wczesniej opisany dokupic dwa male wentylatory i przymocowac je na bocznej sciane tegoz wentylatora ale w taki sposob by oba wywiewaly zgromadzone cieplo ze srodka wentyl. na zew.

Zasadniczo zgadzam sie z Lazikarem.

Jednak: CPUIdle działa przez 30 dni, a potem możesz przesiąść się na

darmowy (ale trochę słabszy) KCPUCooler:

http://www.majorgeeks.com/download.php?det=426

Robisz błędy nie tylko językowe. CPUCool ani CPUIdle nie obciążają

procesora. Tak pokazuje Menedżer zadań jest , ale jest inaczej. Wypełniają one po prostu nieużywaną moc obliczeniową. Działają tak

samo jak Proces bezczynności systemu - zerknij sobie

jakie ten proces ma “obciążenie”.

Jeśli możesz, napisz coś o polecanych przez siebie programach.

(Nie uśmiecha mi się ściągnięcie ruskiego trojana. Nigdy nic nie wiadomo).

Jak sie podkreca sprzet to tzra myśleć, ta temp. to w windzie czy pod obciażeniem ? Proc sie nieskopci tylko padnie wczesniej niz myslisz :smiley:

Weź kup od jakiegoś znajomego wentylki (nawet takie z zasilacza) włąduj w bude :wink:

A jak juz rzeczywiście neimasz wyjścia to zdejmij bok obudowy :wink:

Najlepiej by proc bez obciazenia nieprzekraczał 50*C

Mozesz tak jak kamcia Ci doradza zmajstrować tunel, który bedzie dostarczał świeże powietrze, ale to sa koszty wentyla, noi trza przemyśleć jego konstrukcje :wink: Ale powiem, ze inwestycja przynosi duze korzysci :wink:

Pod linkami które podałaś niestety są uszkodzone archiwa więc nic z programu. :?

A programik ten miałem juz wcześniej ma tylko jedną wadę dzwięk jest do niczego jak program jest uruchomiony. 8)

dedalus mam ci udowodnic, chcesz screen; na prockach AMD wlasnie obciazaja taka jest ich zasada (podczas temp. kryt. ) ,kolego i niekuc sie zemna bo mam wieksze pojecia na ten tem ,overclockingiem i podkrecaniem zajmuje sie od paru lat

a po drugie CpuCool jest platny i niema takich osiagow jak ten i wydajnosci przy schladzaniu ,a jakie ty widzisz bledy chyba musisz zakupic okulary kolego to na tyle w tym temacie i daj ludziom wybor i niech sami przetestuja i sie upewnia ,ktory jest dobry ,a ktory nie

i niepodwazaj mojego zdania jesli niemasz na to dowodow ,czy np. gdzies uslyszeles od kolegi narazie i pozdro dedalus najpierw poczytaj na jakiej zasadzie dzialaja te programy ,a na jakiej S2kCtl v1.2b53

no chyba ze jezyk rosyjsk. czy english jest dla ciebie zatrudny pozdro>

wtedy mozemy pogadac:

lazikar ,a to juz niemoja wina; ja przed chwila sciaglam ,a ze teraz robia cos na stronie to wiesz ,pewnie dzis wyjdzie nowa wersja wiec trzeba zaczekac podalam strone domowa wiec niema problemu:

lazikar jest tak wszystkie tego typu programy do schladzania

moga wlasnie wywolac taki blad i nema to znaczenia czy ten czy tamten

i jesli jest on u ciebie to w tym programie wylacz funckje Enable Bus Disconnect (opcja ta wylacza wspolprace z magistrala) i wlasnie jesli masz karte muzycz wbudowana w plyte (bo wtej sytuacji zapewne masz) ta opcja ci powinna pomoc choc faktem jest ze wlasnie ,niebardzo dobrze wspolgraja takie programy z kartami w budowanymi.i ;jeszcze jedno nieustawiaj duzego rozmairu halt disconnect czy stop Grand max 32-64 najlepiej zeby te dwie wartosci zmieniac synchronicznie

a co do wydajn. schladzania na kazdej konfiguracji moze byc inaczej>>

niewiem oco ta kłutnia :? przecież kolega zna temp. procka :? trzeba mu pomoc i doradzic co ma zrobic, by temp. była niższa :wink:

Apropo programow pomiarowych to polecam jeszcze MBM :wink:

No problem. A nie wiesz może co mozna zrobić aby dzwięk się nie sypał. Jak włączę ten programik to mi dzwięk buczy? :?

  1. Obędzie się.

  2. Niczego nie obciążają, Gdyby tak było, używanie komputera nie miałoby

sensu - no bo niby jak, jak jeden proces zajmuje 100%

  1. Gratuluję.

  2. Twoje błędy widać z księżyca.

  3. Obrażasz mnie, ale ja się nie obrażam za byle co. Nie wprowadzam komisyjnego nakazu używania tego albo tego programu. Po prostu daję

rady, które sprawdziłem na własnej skórze. Odsyłam do dokumentacji

CPUIdle.

  1. Źle trafiłaś.

Witam.Tak się przygaądam waszym odpowiedziom i musze cos napisac .Jako ,ze sam mam athlona coprawda 2000 xp na 2400 xp(266FSB) i 512 MB 400 i plyte epox 8kra2+ i sam probowałem przetaktowac go z szynay fsb 266 na 333 to nie zauważyłem wiekszej różnicy zmiany temperatury granica 45 przy obciążeniu 100% klocka.Normalna praca to jkies 35-38 stopni.Miałem wcześniej program CPUCOOL i właśnie jeżeli chodzi BEZ określonej temperatury krytycznej to NIE OBCIĄŻA klocka na 100% a jeżeli ma WŁĄCZONĄ tę funkcję to właśnie wtedy komp jest 100% obciążon.Niestey na EPOXIE nie pójdzie program z MSI (ich własny firmowy).Według mnie najlepiej jest właśnie wsadzić na klocek wentylatyr 80mm x 80mm i dodatkowe dwa wentylatory na obudowe (może byc jeden) ale musi być w bocznej sciance obydowy REWELACJA temperatura wewnątrz spada o jakieś 5 stopni. :smiley: .Sam wiem bo tak zrobiłem ponieważ mam aż 2 napedy i kieszeń wiec mam wszystko zajętei strasznie się grzeje wewnątrz odudowy.Mając Athlona mam też ten program co kama_18 podała pod Athlona s2kctl12b53.On naprawde działa :smiley:

Może to nie Athlon tylko lego i dlatego się nie grzeje :lol: :lol: :lol:

jak zwał tak zwał :stuck_out_tongue: co kraj to obyczaj :lol:

Mam wentyl na procku 80 mm no i dodatkowy wentyl w obudowie. Temperature procka mam po 5 h mam 52 stopnie. cały czas jest winamp włączony i sciągaja sie pliki, w menadżerze uzycie procesora jest 11 %. Teperature 57 stopni mam jak duzo robie na kompie gram itp. Sprawdze sobie te programiki jak narazie dzieki wszystkim porady :slight_smile:

Ja natomiast jestem zdania, że przy takich temperaturach nie ma potrzeby cokolwiek zmieniać. Sam mam przy takim configu wyższe i jakoś procek żyje :slight_smile:

Pawek to wogole zdejmij chlodznie z procka :? bez sensu wypowiedz :expressionless: lepiej jak proc sie neigrzeje, co pozwala mu lepiej pracowac :slight_smile: takei moje zdanie :!: