Teraz do gier nie dają instrukcji gry?/ czemu w opakowaniu nie ma klucza?

Mam takie pytanie czy teraz jak kupujesz grę z płytą to do większości/żadnych nie dają już instrukcji gry? Bo kupiłam Assasin’s creed i w środku nie ma

Instrukcja jest przeważnie dostępna online, często w launczerze gry jest link do instrukcji.

a co to jest launcher bo nie znam się? online jak ją znaleźć? na stronie gry szukasz czy co wpisujesz w google?

Miejsce z którego uruchamiasz grę, zobacz czy coś nie jest opisane jako “instrukcja”, kolejna sprawa, w pudełku powinna być podana informacja, gdzie jest dostępna instrukcja dla gry.

hm jak tak patrzę na pudełku pisze “gra i instrukcja w języku polskim” ale nie pisze gdzie instrukcja, czyli jak zainstaluję grę to gdzieś w opcjach gry ta instrukcja będzie tak? bo “Miejsce z którego uruchamiasz grę” trochę nie rozumiem gdyż tym miejscem jest napęd cd rom

Mylisz się, gra będzie w kliencie UbiSoft, który będziesz musiała zainstalować, i z tego programu będziesz uruchamiać grę, po instalacji obecność płyty w napędzie jest niewymagana, w kliencie UbiSoft będzie dostęp do gry jak i instrukcji.

aha dzięki więc w każdym kliencie czy to ubisoft czy tam steam czy origin powinny być instrukcje?

Jeżeli tak producent opisał to tak ma być :slight_smile:

a pytanie bo w tej grze co kupiłam to może powinien być klucz bo teraz na tych ubisfotach i innych podobno się na klucze jest instaluje ale nie ma, może tak być?

Powinna być dołączona kartka z kluczem, sprawdź dobrze, czasem jest to naklejka w samym pudełku, możliwe że w Twoim przypadku gra się aktywuje automatycznie na kliencie Ubi (wątpię w to, myślę, że przeoczyłaś).

nie ma dobrze patrzyłam, może tak być? W sumie jak kupiłam grę to nie zauważyłam że jest odpakowana z tej folii ochronnej, może ktoś wyjął klucz???

Na 99% kupiłaś grę bez klucza… Ktoś już pewnie Sobie gra na Twojej licencji. Wiele z tym nie działasz, myślę, że zostaje Ci kontakt z Ubisoft, przedstawienie sprawy, zdjęcia paragonu, pudełka i płyty, jak są w porządku to wygenerują Ci nowy klucz…

“Na 99% kupiłaś grę bez klucza…” no że kupiłam bez klucza to wiem ale masz na myśli że na 99% ktoś wyjął klucz z opakowania tak?

Tak, to staram Ci się przekazać, możesz jeszcze spróbować kontaktu ze sklepem.

Teraz pytanie za ile to jeszcze kupiłaś. Bo np. na allegro jest pełno aukcji z samym pudełkiem i płytą instalacyjną, a uwzględniają tam, że klucza nie ma w zestawie.

kupiłam za zaraz paragon gdzieś leży no za jakieś 34zł

 

można instalować bez klucza w zestawie?

Nie gdyż nie masz podstawowej rzeczy, która umożliwia grę.

Jeżeli ta gra do insatlacji wymaga klucza, to ktoś cię oszukał. Jeśli gra się instaluje i nie prosi o klucz, to nie jest potzrebny i można grać.Klucz instalacyjny, to jest to, za co tak naprawdę płacimy kupując grę. Nie ważne, czy to wersja pudełkowa czy elektroniczna.

 

kupiłaś grę w autoryzowanym sklepie czy u prywatnego sprzedawcy ? 

 

Może nie być papierowej instrukcji. Może ona być zapisana na płycie z grą w postaci pliku PDF, w którymś z katalogów(Manual, Documents), albo do pobrania ze strony.

 

A teraz problem cd keya.

Jeżeli nie został dołączony do pudełka z grą, albo nie jest nadrukowany na płycie, to może zwyczajnie nie jest wymagany? Niestety nie znam tej gry i nie wiem, czy wymaga klucz instalacyjnego. Ale jeśli gra nie prosi o klucz i się insatluje  - nie jest potrzebny. I jak najbardziej można grać.