Teraz karta intela, kiedyś NVIDIA. Zmiana z 7 na XP

Witam, mam mały problem. Zmieniałem ostatnio z 7 na win xp ponieważ 7 zużywała 1GB Ramu bez niczego.

Zainstalowałem xp, wszystkie sterowniki, oprócz grafiki. Wybieram sobie kartę graficzną, opcje itp. Klikam szukaj. Patrze:

Dla tej konfiguracji nie znaleziono certyfikowanych plików do pobrania. Aby podczas szukania uwzględnić pliki w wersji beta, kliknij tutaj.

Ok, kliknąłem w odnośnik. Wybieram ponownie opcje, i patrzę: Brak rezultatów

&%#$% ! A właśnie, mam notebooka, była tam integra intela i NVIDIA.

Dokładna wersja laptopa to Samsung RC520. Teraz korzystam z intergi intela, jest to /cenzura/ jak wiecie…

Co radzicie mi zrobić? Zmienić na Win 7 (Musiałbym kupować, ponieważ płyty z Win’em nie dostałem lecz miałem zainstalowanego na początku), Czy zostawić XP i kupić kartę graficzną, lepszą? Czy może jakiś inny pomysł? Proszę o pomoc!

Jak to : bez niczego? System to nic ?

W notebooku nie wymienisz karty graficznej (a już szczególnie te, która jest częścią procesora).

Reasumując: czeka cię powrót do Windows 7. (a to że nie wykonałeś sobie nośników recovery - to już twój problem)

Sprawdź Vendor ID karty graficznej i pobierz sterowniki http://www.station-drivers.com/page/int … aphics.htm

Ew. łatwiejsza opcja, to dowiedz się, jaki masz model karty Intela i pobierz ze strony intel.com

Ekhm, mam już sterowniki karty intela, lecz mi chodzi o to aby pograć w jakieś gry, a z tą kartą nie pogram (20 fps :|)

To nic, muszę wrócić do 7… lipna jest, no ale dobra… :<

Hej,

Wejdź na stronę nvidii i uruchom wyszukiwanie odpowiedniego sterownika. Być może kreator znajdzie odpowiednie sterowniki do Twojej karty. Oczywiście do sprawdzenia niezbędna jest obecność w systemie platformy Java.

Sprawdź też na stronie producenta, czy nie udostępnia sterowników do starszych wersji systemu.

Co do odzyskiwania systemu, to najczęściej możliwe jest jego uruchomienie bezpośrednio z dysku. Tyle że w takich przypadkach należy liczyć się, że operacja przywróci także oryginalny układ partycji dysku, a to może oznaczać utratę danych z całego dysku. Samo zaś uruchomienie procesu przywracania powinno być objaśnione w instrukcji laptopa.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus - nie znajdzie. Technologia Optimus wymaga modelu sterowników stosowanych w Viście / Windows 7. Koniec.

Zresztą - już było takich tematów na forum od metra, że podam tylko ostatniego linka: karta-graf-520mx-laptop-samsunga-t492031.html#p3098508

Poprawka NVIDIA OPTIMUS działa w systemach windows 7 i wyższych, we Vista, XP nie działa, dlatego nie jest dostępna karta graficzna NVIDIA.

Hej,

Racja, zwracam honor. :slight_smile: Faktycznie, zgodnie z informacjami nVidii Optimus działa tylko na Win7 i nowszych. Aczkolwiek w niektórych dokumentach producenta - być może nie są jeszcze poprawione lub ktoś z rozpędu napisał - można znaleźć informacje, że technologia działa też na Vist’cie. Przez co może się robić małe zamieszanie…

:arrow: A jak to wygląda w menadżerze urządzeń - widoczna jest tylko karta Intel’a?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Też przerabiałem taki scenariusz stąd wiem dlaczego ta karta NVIDIA nie działa na XP, u mnie w menadżerze urządzeń była niewidoczna i tu na pewno jest tak samo. Nie ma co dyskutować, w XP żadnym sposobem nie właczysz tej karty NVIDIA, są 2 opcje: powrót do Windows 7 albo od razu 8 lub pożegnać się z graniem i zostać na XP.

P.S. Ciekawe jak to jest na takim sprzęcie z kartami Radeon, może ktoś się wypowie bo jestem ciekaw.

Po co mu przywracanie? Jeśli ma klucz systemu to jaki pobierze czysty z internetu to pójdzie jak oryginalny. Ja tak korzystałem do czasu, aż nie zmieniłem płyty głównej -.-

BA! Lecz zamieszanie wynika stąd, że … działa w Viście, lecz z pewnymi ISTOTNYMI ograniczeniami. Np. nie obsługuje dynamicznego hosta, oraz (co najważniejsze) - symultanicznej pracy obu kart graficznych. W dodatku, nie działa to ze wszystkimi kartami (i głównie chodzi tu o modele Intela). Całkiem niedawno miałem w rękach laptop Asusa (bodajże N61-coś-tam), na którym z powodzeniem działała Vista Ultimate, a obok niej także … Windows XP. Różnica jednak była taka - że pod Vistą można było wybrać używaną kartę graficzną (nie działo się to automatycznie, i miało to związek o ile dobrze pamiętam z profilami zasilania), podczas gdy Windows XP do zmiany używanej karty wymagał restartu.

Hej,

Nie ma tsm Optimusa, a przełączanie kart jest przełączaniem ręcznym. Po prostu wywołujesz aplikację i przełączasz kartę. I w tym przypadku byłoby to lepsze rozwiązanie, niż zachwalany przez nVidię tryb automatycznego przełączania i kooperacji obu kart.

Przynajmniej tyle - da się zmienić kartę i na sztywno ustawić, by w XP’ku działała mocniejsza karta, a nie kiepściutka zintegrowana.

Pozdrawiam,

Dimatheus