Terminal - co i jak?

Witam, zastanawiam się ostatnio nad kupnem taniego terminala jako serwerek domowy. Chciałbym do niego podłączyć duży dysk twardy jako dysk sieciowy, podłączyć drukarkę w celu umożliwienia drukowania sieciowego i dodatkowo móc ściągać jakieś pliki przez np. torrenty.

Ogólnie to szukam różnych informacji o terminalach, bo jestem w tym temacie zielony. Czy w cenie 100zł (sam terminal) da się kupić terminal do podanych wyżej zastosowań?

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Akurat sam ostatnio się tym zainteresowałem i większość powinna wystarczyć do tych zadań. Sam posiadam terminal Client neoware Ca15 Eden 400 MHz 512MB. Na nim postawiony serwer na Debianie i spełnia soją rolę w 100%, czyli serwer domowy jak i wymiana plików. Po instalacji można dodać torrenta sterowanego przez www lub skorzystać z wget do pobierania plików torrent. Co do ceny to mój terminal kosztował 34 zł. Też się zainteresowałem tym po przeczytaniu tego http://www.dobreprogramy.pl/mati75/Moja-rakieta-czyli-terminal-Compaq-T-w-roli-serwera,26799.html. Co do dysku to lepiej zaopatrzyć się albo w przejściówkę z 44 Pin na 40 Pin lub dysk 2.5 cala na ATA 44 Pin. Wiem że ciężko znaleźć taśmę 44 Pin, sam szukałem bardzo długo. W razie pytań śmiało pytać. Co do systemu to wiadomo linux, choć terminal miał zainstalowany system Windows XP Embedded.