Terminal do 100zł

Witam.

Ostatnio “chodzi za mną” terminal. Planuje zastosować go do kilku rzeczy - serwer ftp, router, wifi stat collector i pewnie jeszcze parę innych rzeczy.

Czego bym od takiego wymagał ? Dość porządny procesor, co najmniej 512MB RAM, co najmniej 3 porty usb 2.0(!), niski pobór prądu (24W max), brak wentylatorów a za razem dobre chłodzenie (radiatory) by się nie przegrzewał. Mile widziana magistrala PCI. Cena 100zł max (najlepiej wraz z zasilaczem oraz kablem).

Znalazłem coś takiego jak HP ThinClient T5720, lecz nie jestem pewien czy jest to dobry wybór, zwłaszcza przy procesorze o tak szybkim taktowaniu będąc uruchomionym 24/7 może się przegrzewać.

Wszelkie sugestie oraz opinie/komentarze do powyższego modelu mile widziane.

Takie terminale (firmy HP) są stosowane w zakładzie, w którym pracuję, działają praktycznie 24/7 i się nie przegrewają. Cienki klient pełni funkcję taką, a nie inną, więc cudów nie ma co się spodziewać. Procesor nie jest niczym obciążony, więc nie ma się czym przegrzewać. Procesory w routerach SOHO też się zbyt mocno nie grzeją, a mają sporo roboty (translacja adresów, dekapsulacja ramek, routing, ponowna enkapsulacja pakietu w ramkę itp.).

Pozdrawiam!