Termometr do mierzenia temperatury w pomieszczeniu

Czy jest taka apka, która by podawała najlepiej podstawową i odczuwalną temperaturę? W danym pomieszczeniu/miejscu? Wgrałem jedna i w autobusie było o dziwo 30 stopni, trochę a dużo wg mnie.

Zapewne jest, musisz przekopać, żeby znaleźć tą właściwą

Nie ma i nie będzie, bo telefon jeśli już potrafi zmierzyć jakąkolwiek temperaturę, to tylko samego siebie. A telefon produkuje ciepło i często leży w ciepłej kieszeni albo ręce.

1 polubienie

Tak samo jak telefonem czy zegarkiem puls i ciśnienie mierzą, głośność i itd. cukier, choroby diagnozują.

Nie widzę problemu w tym żeby mierzyć głośność przy pomocy telefonu lub zegarka :slight_smile: Puls zegarkiem również się da, telefonem nie bardzo :slight_smile: Zastosowań jest naprawdę sporo, dużo da się uzyskać przy pomocy samej kamery, no ale temperatura niestety nie należy do tych grup

Są do kupienia takie termometry:
Termometr współpracujący ze smartfonem: analiza pomiarów za pomocą aplikacji | Testo Sp. z o.o.

Wszystko co napisałeś, NIE, Naprawdę wyniki sprzętowe bardzo się różnią, od jakiejś apki w telefonie czy zegarku.

Do domowych czy hobbystycznych zastosowań w większości przypadków w zupełności to wystarcza. Pulsometr w zegarku nie ma na celu diagnostyki układu krążenia tylko zliczanie uderzeń do apki poglądowo ilustrującej nasz wysiłek. To ciągle tylko zabawka, co nie znaczy, że niesprawna.

Akurat w zegarkach jest więcej czujników, które mierzą bezpośrednio z powierzchni skóry parametry. Nie wszystkie są tak samo zaawansowane, ale działają.

Co do pomiaru temperatury zewnętrznej z pomocą apki to w parze musi iść czujnik zewnętrzny, który łączy sie z telefonem np. poprzez bluetooth. Dawno temu miałem w ręce telefon, który faktycznie miał czujnik temperatury na zewnątrz obudowy, ale by taki odczyt był poprawny to chwilę musiał poleżeć w środowisku, którego temperatura jest mierzona.

To jest bardzo subiektywny parametr. Prognozy podając go uwzględniają wilgotność, wiatr i różne inne czynniki, więc taki termometr musiałby mieć wiele czujników. Jeśli chodzi o samą temperaturę otoczenia to już miałeś wyjaśnione. Telefony najczęściej podają temperaturę baterii, a to jest zakłamane, bo bateria sama ją wytwarza, a do tego procesor, czy inne podzespoły.
Do takich celów musisz poszukać jakąś rozbudowaną stację pogodową.

Przed chwilą sprawdzałem. Nie wiem skąd te apki biorą temperaturę, ale mniemam, że biorą temperaturę baterii i dodają lub odejmują do niej jakąś randomową wartość. Albo sama temperatura jest randomowa.

Na podstawie temperatury baterii w spoczynku mogą przybliżać wartość temperatury pomieszczenia, ale myśle ze ty masz ograniczenie ze musisz w pomieszczeniu być z 30 minut aby temperatura się ustabilizowała.

Widzę, że jedyne opcje to montaż fizycznych urządzeń na kabelkach, albo zakup mobilnego termometru za 2 stówy. Chciałem sprawdzić dla zabawy temperaturę w paru miejscach. Może znajdę jakąś apkę na dniach.

Nie możesz skorzystać z elektronicznego lub wręcz analogowego termometru za parę zł? Nie trzeba mieć apki do wszystkiego :slight_smile:

1 polubienie

Jak nie masz co z pieniędzmi robić to można i tak.

Termometr elektroniczny kupiłem na ali za 4zł (jeżeli dobrze pamiętam), działa bez problemu, na allegro z ich nieraz absurdalnymi prowizjami kosztuje pewnie ze 20zł.

Miernik unit + termopara to koszt 50-60zł

Tak zwykły termometr mogę nawet z domu zabrać, chciałem znać temp odczuwalną, w jednym miejscu bardzo wieje taka mała ciekawość.

Proszę bardzo :slight_smile: http://www.uwm.edu.pl/wksir/zmetkli/calcul1.htm
Potrzebujesz wilgotności, prędkości wiatru i temperatury.
Oczywiście prędkość wiatru w autobusie / pomieszczeniu wynosi 0, więc musisz mieć tylko termometr z wilgotnościomierzem - do dostania w cenie 8 - 10 zł choćby na Allegro.