Termopady do laptopa. Jakie najlepsze, kilka ofert

Jak w temacie. szukam termopadów do latopa.
Paste już mam. Czy ktoś zna się, miał kontakt z nimi. Raczej interesuje mnie konkretna firma. Jak ktos nigdy nie wymienail i nie testowal , ma wiedze z gogle czy od kolegi co uslyszal od kolegi. To z gory dziekuje.

Takze takiej marce jak gryzli od razy dziekuje.
Czy moglbym prosic o pomoc w tym temacie.

Im wiecej odpowiedzi, opini tym lepiej.
Było by. Cena nie gra roli.

Jeśli temperatury są oki, zostaw fabryczne.

Podstawa, to dobranie odpowiedniej grubości i musi być w miarę elastyczny.

Kiedyś stosowałem GP Extreme 12W/mk i były oki.

1 polubienie

@ JNJN
Latop ma już 4 lata. Nie wymieniałem nigdy.
Grubość też pojecia nie mam jakie i jak to sprawdzić.

Może zostawie masz racje. Paste tylko wymienie.
Tak chciałem go po prostru odświerzyć.

A jak bym przesmarowal pasta te termopady i zostawil? gore, Byly by termopady z pasta. Co o tym sadzisz?
Cieńka warstwa. Chyba nie zaszkodzi?

W takim przypadku ich raczej nie dotykaj, bo możesz tylko pogorszyć sprawę - ale wybór należy do Ciebie.

Albo pasta, albo termopad.

Grubość mierzysz o ile da radę szczelinomierzem lub stary termopad w miejscu gdzie nie jest ściśnięty. Zawsze termopad ma być ciut grubszy niż szczelina.

No i jak odkręcisz chłodzenie, to możesz zniszczyć stare termopady - jeśli temperatury są oki, nie ruszaj. Termopady mogą być sprawne latami.

1 polubienie

Ok. Rozumiem. Nie wiem czy one nie sa polaczone razem z calym radiadorem co kryje cpu, gpu i termopady. Jestem za granica i teraz nie mam jak sprawdzic.

Model to

Wydaje mi sie ze to 1 radiator.

Ok. Zadzwonie do producdnta, jak bede w pl i zapytam. Jakiej grubosci byly oryginalne. I wedlug jego informacji kupie ta marke co napisałes.

Dla mnie te gryzzli to drogie i nie zbyt dobrej jakosci maja te pasty.

Zaluje ze kiedys ją w ogole zastosowalem.
Dzikeuje za pomoc. Zycze spokojnego konca weekndu :wink:

Nie rozkręcisz lapa, to się nie dowiesz co i jak - nie podają grubości termopadów.

Ewentualnie jakiś serwisant musi się wypowiedzieć, może wie.

Wzajemnie.

1 polubienie

Wolalbym do producenta zadzwonic :smiley: niz serwisantow sie pytac w dzisieszych czasam to malo wiedza.

Zawsze jest wybór. Pozdrawiam

1 polubienie

Piona.