Termopady pod GIGABYTE GTX 780 WindForce 3X OC


(-=RaFaL=-) #1

Witam starych, Witam młodych, przychodzę dzisiaj z pytaniem typu “czy ktoś miał doczynienia” Posiadam kilku letniego dziada od zielonych “GIGABYTE GTX 780 WindForce 3X OC” i przymierzam się do wymiany pasty termoprzewodzącej (robię to pierwszy raz) i z tego co naczytałem to bluznierstwem jest nie wymienić przy tym termopadów. Teraz tak, jedni piszą że nie trzeba, jedni że trzeba a jeszcze inna grupa mówi że wystarczy zebrać to co znajduje się aktualnie, zlepić i poprzydzielać na nowo. Tak więc czy miał ktoś doczynienia z tego typu kartą i wie jakiej grubości oraz firmy? zakupić takie termopady? Zamierzam jeszcze wymienić pastę na procku i7 4790 - lga 1150 socket h3 ale z tym nie powinno być problemu mimo że to będzie pierwszy raz jak i w przypadku karty. :slight_smile:

Dodam jeszcze że nie narzekam na jakieś masakryczne temperatury… Karta nie przekracza podczas gry 50-55 stopni a procek dochodzi do max 70C.

Pozdrawiam. :wink:


(JNJN) #2

To tu w/g mnie nie rób nic. Ewentualnie konserwacja z kurzu.

Pasta wystarczy MX2.

Edit:
Jak byś chciał bawić się z thermopadami, to w jakiś sposób musisz zmierzyć szczelinę np: szczelinomierzem lub stary thermopad. Jak wychodzi mniej więcej 1 mm, kup 1.5 mm,ale plastyczny (nie twardy) o jak największej przewodności cieplnej.

np:


(Longhorn2009) #3

Przy takich temp. nie rozbierałbym karty.


(-=RaFaL=-) #4

Rozumiem, dzięki panowie, niema co na siłę upiększać świata, pozdrawiam! :slight_smile: