Terraria nie chce się włączyć


(Matis365) #1

Posiadam netbooka ze specyfikacją:

 

Intel Atom N450

1 GB RAM

Windows 7 Starter

 

Kiedyś grałem na nim w terrarię bez problemu. Dzisiaj chciałem sobie pograć bo nie mam dostępu do komputera stacjonarnego ale nie mogę jej uruchomić. Klikam na ikonę gra uruchamia się jest okno ale kiedy na nie klikam to pisze: terraria has stoped working / program terraria.exe przestał działać. Mam  Microsoft Framework i to XNA które jest wymagane i nie działa. Co mam robić ??


(GamerPL) #2

A sterowniki to karty graficznej? :wink:


(Someoneandnobodyy) #3

Czy instalowałeś dodatkowe programy wymagane do włączenia Terrari? Jeśli nie - sprawdź :slight_smile:


(Matis365) #4

 

Była nawet aktualizacja jednego z tych programów, zainstalowałem i nadal przestaje działać. Przestaje działać kiedy mam okno z wyborem języka (klikam na angielski).


(Someoneandnobodyy) #5

Spróbuj zmienić wersję terrari

Spróbuj włączyć z inną zgodnością

Sprawdź, czy nasz c redistributal 2008


(Xparanienormalnyx) #6

Terraria jest wysoce zasobożerna, na 1GB RAMu i baaaaardzo słabym atomie nie masz szans na uruchomienie tej gry. Toć ten atom dławi się nawet na samej przeglądarce internetowej przy Windows XP a co tu mówić o grach na javie i to z Win7… Panowie wyżej, zanim zaczniecie dawać bezsensowne rady może zapoznajcie się ze specyfikacją/wydajnością danego sprzętu oraz wymaganiami danej gry.


(Someoneandnobodyy) #7

Bezsensowne? Czy mi się wydaje, czy sam gram na 512 mb? Owszem - laguje, ale cóż się spodziewać od javy. Często minimalne wymagania są zmylne z rzeczywistością. Nieraz na starym dość już kompie brata grałem w skyrima. Wymagamia? 8 gb. Zainstalowane 2 gb. Karta 256 mb - a skyrim śmiga na średnich.

Czasem pewne rzeczy trzeba wziąć z logiką i optymizmem.

A te “bezsensowne” rady czasem, i to nieraz, ratują cztery litery niejednemu graczowi.


(Xparanienormalnyx) #8

@UP a jaki masz procesor? Nie zapominajmy, że seria Intel Atom to mobilne procesorki do bardzo prostych zastosowań i mimo deklarowanego taktowania przykładowo 1.66GHz rzeczywistą wydajnością daleko odbiegają od desktopowych procesorów o tym samym taktowaniu sprzed kilkunastu lat.


(Matis365) #9

 

Chyba poczekam na nową aktualizację.