Teskt "bez ładu" na stronie - Wordpress

Witam serdecznie. Zauważyłem że od nie dawna na mojej stronie tekst,dziwnie się rozsypuje,jest taki  “niedbały” może wiecie o co chodzi z tym,aby tekst był dobrze ułożony i nie rozsypany? bo np. u mnie na laptopie jest dobrze ułożony,a na komputerze o innej rozdzielczosci tekst jest rozsypany. Pomóżcie :slight_smile:

Tzn. jak się rozsypuje i czy chodzi o tą stronę “testmuzeum”?

A jak już się odezwałem ;), to poprawki do tej właśnie strony Tobie podam, powiązane z rwd templatki:

  1. Dodaj do css’a poniższe (najlepiej gdzieś pod koniec, gdzie zaczyna się kod od “Resposive” bodajże):

    @media screen and (max-width: 976px) {
    #wrapper {margin-right: 10px;}
    #primary {float: left;}
    }

To naprawi “błąd” z przerzucaniem w dół głównej części strony między rozdzielczościami 976px a 840px.

  1. Zmień kolor tła dla #masthead" (wiersz 1584) i #secondary (wiersz 1623), ponieważ dla szerokości 768px oba mają jasne tło (background-color: rgba(255, 255, 255, 0.95) ;), a chyba ta strona nie powinna mieć takich “wstawek” (możesz zamienić wartość “rgba(255, 255, 255, 0.95)” na “transparent”, wtedy tło tych elementów będzie przyjmować kolor strony).

Chodzi mi o to,ze na moim ekranie tekst po akapicie jest normalnie,a na innych monitorach np.rozpoczecie tekstu jest w polowie.

Ja tam widzę sporo spacji wstawionych w tekst (dodane jest sporo   ). Nie robiłeś przypadkiem kopiuj/wklej z jakiegoś dokumentu w edytor wp, który mógł tak a nie inaczej zinterpretować formatowanie z oryginału (dodatkowo dodając własne wcięcia w kolejne akapity)?

Swoją drogą, masz sporo tekstu w jeden akapit ujęte (tag html akapitu to “<p>…treść…</p>”). Osobiście podzieliłbym te teksty “normalnie” na akapity i określiłbym dodatkowy o klasie np. .indent z określonym wcięciem:

  • w css’ie w takim wypadku dajesz np. .indent {text-indent: 2em;} (2em jest przykładowe, możesz określić jakąkolwiek wielkość wcięcia)

  • tekst, który ma mieć wcięcie obejmujesz <p class=“indent”>…treść…</p>

PS. Wstawianie tekstu jako grafiki jest kiepskim posunięciem, choćby ze względu na seo :wink:

Tekst naprawiony,dziękuje każdemu za przyłączenie się do szybkiej pomocy:)